Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz mezis #8410 üzenetére

    Hali,

    Nekem is van egy BR01G-m még a régi időkből. Volt jó időszaka, meg kevésbé jó is. Ma már csak elfekvőben, mert egy asus ac56u tesz mindennapi szolgálatot. viszont azt találtam ki, h a fészerbe is tök jó lenne, ha lenne net, de egyáltalán nem akarok kábelt vezetni és ha már van ez a Gigabyte, ami elviekben tud WDS-t, akkor nem lenne rossz, h ha ki tudnám terjeszteni legalább a 2.4-es csatornát még ha csak fél sebességgel is. Látom még aktív vagy itt és minden bizonnyal azóta már jobban is értesz a dologhoz sőt talán még a régi gigabyte is megvan neked, ezért arra gondoltam, h megkérdem, esetleg ebben tudnál-e segíteni?

    Ugyanis a gigabytenak a WDS beállításaiban csak egy MAC address-t lehet megadni, meg, h enabled. Az asusban beállítottam, az AP módot hybridre és hozzáadtam a listához a gigabytetot. utána a gigabyton beállítottam a csatornát 4-esre (azon van az asus) és ott is beadtam a mac address-t a WDS menübe és enableztem, de semmi nem történik :(
    a Gigabytban a DHCP-t kikapcsoltam előtte, viszont olvastam korábban, h a DNS-nek meg kellene adni az asus IP címét, viszont azt sehogy sem tudom ezen beállítani.

    Gondoltam nézek egy alternatív firmware-t erre, de nem találtam semmit. azt is nagynehezen találtam meg, hogy elviekben 8MB RAM és 1MB flash (!!!! ez szinte hihetetlen) memória van benne és egy RDC R2600 chip. (sztm már ez is SOC, de nem a mai értelemben) Szóval tartok tőle nincs rá alternatív firmware, amit használni is lehetne így a sajátjával kellene valahogy összehozni a WDS-t, de nem tudom mit csináljak.

    Természetesen bárkinek a segítségét nagyon szívesen veszem, aki ismeri ezt a jószágot és/vagy tudja mit kellene csinálnom, h működjön.

    Köszönöm! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #51849 üzenetére

    Szia, Köszönöm a választ!

    Nem áll szándékomban cserélni, a lényege pont az lenne a dolognak, h van egy ilyen öreg eszközöm és ha már adott szeretném használni, mert nem kell vennem semmit. Nem létszükséglet, h használjam, tudok élni WiFi nélkül a fészerben, igazából csak egy izgalmas probléma amit szeretnék megoldani és mivel eddig magamtól nem jöttem rá, gondoltam feketeöves szektekintetek segítségét kérem. :D

    Ami számomra kérdés, h tudom-e értelmes módon a meglévő hálózatomat kibővíteni vele, vagy el kell felejtsem ezt az öreg routert, leönteni benzinnel és felgyújtani, h legalább a helyet ne foglalja?

    Bármilyen tippet szívesen fogadok, tesztelgetem, próbálkozom és ha sikerül valamit elérni jelzem.

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok,
    Egyik cimborám fordult hozzám segítségért a lenti témában, amire nem tudtam jó ötlettel szolgálni, viszont gondoltam megkérdem itt, h mit javasoltok. A felállás a következő:

    Van neki 2 ha Magyarországa, ahol a mindennapjait tengeti, így nem zavarja ott senki. Pontosabban csak nem zavarna, de sajnos azt vette észre, h a környékre járnak néha szemetet kidobálni az emberek, ami érthető módon bosszantja, senki nem örülne, ha az árokpartján, kapujában, lépcsőházában, ajtaja előtt dobálnák el a szemetet zsákszámra. Ezért úgy döntött, h szerel fel kamerákat. Az elképzelése olyasmi lenne, h a birtokhatár (kerítés) különböző pontjain (nem feltétlenül egy irányba a háztól, de ezt pontosíttatom vele) szerelne fel wifis kamerákat, így nem kellene több száz métert végigkábelezni a birtokon (sztm akár 1 km is lehet néhol a távolság). Mondtam neki, h a kamerákról fogalmam sincs, de nem is afelől érdeklődött, hanem a kérdése az volt, megoldható-e, h ő felszerel a ház tetejére egy kültéri wifi jelerősítőt és akkor működnek-e majd a wifis kamerák.

    Mondtam neki, h elméletileg igen, de nem tudom a kamerák hogy csatlakoznak wifire, illetve, h hogyan továbbítják a képet, vagy hogyan-mire rögzítenek, de ha van egy megfelelő külső antennája, elméletben ennek működnie kell.

    Ki is nézte magának a TP link CPE210-es eszközt, de sztm neki nem ez kellene, mivel a birtok különböző pontjain is lehetnek a kamerák, ezért neki nem nagyjából egy irányba, hanem inkább minél nagyobb szögben terítő antenna kellene.
    Az már csak bónusz, h nincs mihez hozzákötnie, ugyanis mivel a világ zajától oly távol él, csak mobilnetre van arrafelé lehetőség és mivel egyedül van, így neki tökéletesen megfelel egy szolgáltatói eszköz, (valami huawei minicucc) ami wifit csinál neki, de abba utp kábel nem megy bele. Így először, majd kitalálunk valami routert neki.
    Ami jó hír, h zavaró jel nincs több km-es körzetben, amiatt nem kellene tartani.
    Nem vagyok valami nagy szakértője a kültéri hálózatoknak, viszont már pár tucat éve láttam közelről olyan cuccot, ami egy kb. 1 méteres kör alakú nagyon vastag "sétapálca" volt felszerelték egy póznára és tudott 2,4-es és 5 GHz-es wifit is szórni és igencsak messzire (több km), amit még épületen belül is lehetett fogni (nyilván arányosan kevésbé messze). Ez az antenna azonban egy dobozban lévő célgéphez (PC) csatlakozott, amiben akkoriban egy komolyabb mikrotik wifi kártya volt.
    Egy ilyen helyett a kérdésem az lenne, h mi lehetne szerintetek a legjobb megoldás?

    Előre is köszi!
    Üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #55570 üzenetére

    Sajnos fogalmam sincs, nem kérdeztem, de megfordult a fejében, h hív egy céget és azzal kiépítteti a kamera rendszert, de szerintem alapvetően itt az lenne a kérdés, h milyen konkrét módokon oldható meg (további előnyök, hátrányok) és kb mennyiért és akkor döntene gondolom a számára legelőnyösebb megoldás mellett.
    Sajnos nem beszéltünk túl hosszan a dologról, de holnap felhívom akkor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák