Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Szeretném a fórumon segítséget kérni wifi kártya, stick vásárlásban. Illetve egy probléma leküzdésében is egyszerre.

    Router: TP-Link WR841ND
    Ez a szobámban van, emelet

    PC (majd csak lesz, még vásárlás előtt állok):
    Intel G1820
    Asrock H81M-HDS
    Win 7
    64 Gb SSD, 4GB RAM, de szerintem felesleges, max. a deszka fontos, a pci slot hiánya miatt. Vagyis csak egy darab 1x slot van rajta.

    A régi gép (amin most fennáll a hiba is)
    GA-M52L-S3P
    TP-Link TL-WN751ND
    Illetve kipróbáltam TL-WN721N USB adapterrel is, de ugyanaz a hiba.
    Win Xp
    Földszint

    Hiba:
    Pár hónapja elköltöztettem a gépet a szobámból (emelet) a földszintre, és sikerült az egyetlen egy olyan helyet megtalálni, ahol nagyon gyenge a jel (vastag falak, de mellette nyitott boltív a folyosóra). A számítógépen épp csak megtalálja a wifit, nagyon gyenge, de néha szakad is. Az emeleten kb. ugyanolyan távolságra van egy másik gép is, azon soha nem lépett fel ilyen hiba (ez használja a USB kütyüt). Mobillal, laptoppal azon a helyen kipróbáltam, nem sokat vesztet a jelerősségből, nem szakadt szét, csak a szgépen van ez a hiba.
    A gépajánlóban kérdeztem, mit vehetnék, de nem tudtak mit mondani, itt kérdezem meg. Az új gép valamikor a jövő héten, esetleg utána való héten akarom megvenni, de akkor már szeretném kiküszöbölni a hibát. Tudnátok valami jó USB sticket ajánlani, vagy hogyan tudnám felerősíteni a jelet (sajna a router röghöz kötött). Esetleg csak a régi konfiguráció lehet a ludas?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #37070 üzenetére

    Köszi!
    Talán elég lenne a 7200-as is, de biztosra megyek, veszem 8200-at. Nem akarok mindennap "javítani" a gépet, hogy nincs net, van net. :D

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Egy 2 szintes családi házban lakok, ahol van egy TPlink WR841ND típusú wifis router. A wifi megfelelő, a baj az, hogy a router az emeleten van, és a ház egyik sarkában, illetve sok vastag téglafal is. A ház másik sarkában illetve az alsó szinten gyenge, vagy nincs is jel. Nem akarok routert költöztetni, mert a vezetékek a padlásról jönnek le.

    Hogyan tudnák megerősíteni a jelet, vagy minél kevesebb vezetékkel megoldani, hogy nagyjából jó legyen a "vétel" az egész házban. Néha még az utca túl oldal is jobb a jel erőssége, mint a kb. 5 méterre lévő szomszédos helyiségben.
    Erre lennének ezek az eszközök? Illetve láttam LAN bemenetes kivitelben is, az rálehet kötni gépre, tv-re?

    Előre is köszönöm a választ! :R

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #47413 üzenetére

    Nem hiszem, hogy megoldható vezetékkel, túl sok a macera.

    De akkor a jól értem, egy Asus N12 D1-val (vagy hasonló routerrel, amely képes hatótávkiterjesztésre) elég is lenne, amelyet elhelyezek a ház ellentétes pontján?

    Illetve a mostani routerre raknék erősebb antennákat? A gyári alap van rajta, illetve láttam "vezetékes" kivitelben is, amely 1-2-5 m-re el lehet vinni. Talán még házilag is barkácsolható.

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Új hozzászólás Aktív témák