Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    válasz Ripper17 #58290 üzenetére

    Köszi a választ! (és persze mindenki másnak is)

    Köszönöm a sok tanácsot a wifivel kapcsolatban, megfogadom a javaslatokat.

    A fali rack azért tetszett, mert kiszámíthatóan tudom méretezni, és alapból rendelkezik a szükséges rögzítési pontokkal, szellőzési lehetőséggel és kábelvezetési lehetőségekkel, de valóban jobb és olcsóbb megoldást lesz szereznem egy - fából készült - faliszekrényt.

    A szekrénynél fontos szempont a szellőzés, és az is, hogy elbírja azt a max. 20-25 kg súlyt, amit az eszközök jelentenek. Az már semeddig nem tart, hogy a hátulját kivágjam, mert pont a fali szerelvénydoboz "fölé" szeretném rögzíteni a szekrényt, ahol egyébként is kijön a falból a modem számára a coax, illetve a kábelcsatornákból a lakásból is ide van behúzva az összes FTP kábel.
    Ha esetleg így is wifi problémám lesz, akkor beüzemelek majd egy wifi AP-t pluszban, de ez már a "mivan ha" kategória.

    A fentiebb linkelt fabútoros megoldásokat én is megtaláltam, de sajnos nekem ennél több eszközt kell, hogy benyeljen a szekrény, ezért fontos a méret és a hűtés is:
    - NAS (ami egy HP microserver igazából, nem egy könnyű darab)
    - Router
    - kábelmodem
    - switch
    - tápelosztó
    - coax kábelek és splitter, ami mint tudjuk elég nyűgös tud lenni a merev coax kábelek miatt.
    - 1db külső 3,5" HDD rack

    Valami hasonló szekrényen gondolkodom most, amit DIY átalakítanék kicsit: a hátlapon vágok egy lyukat a kábelek számára, és a tetején, vagy valamelyik oldalán szintén nyitok egy lyukat, hogy be tudjak építeni egy szellőzőrácsot. Aktív hűtésre (aka egy szívó venti) mennyire lehet szükség ilyen esetben?

Új hozzászólás Aktív témák