Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a_nagy_pok

    csendes tag

    válasz Sas madár #4285 üzenetére

    Hát, ha tied a router, (vagy hozzáférsz), akkor azt csinálhatod, hogy először leveszed az öszes biztonsági beállítást (MAC-szűrő, titkosítás...), így elvileg mennie kéne. (ne felejtsd el persze ezeket a WLAN kártyádon is kikapcsolni ) Azután egyenként visszakapcsolod őket, és minden beállítás visszakapcsolásakor ellenőrzöd, hogy még mindig megy-e a kapcsolódás, így a végére vagy működő kapcsolatot kapsz, vagy kiderül a hiba oka. (Ja, célszerű ezeket a ki-be kapcsolásokat olyan számítógépen keresztül végezni, ami vezetékesen csatalkozik a routerhez, nehogy a beállítás közben elveszítsd a kapcsolatot a routerrel)

    Ha meg nem nem a tied a router (pl. egyetemi hálózat), akkor szerintem érdemes lehet a hálózat karbantartóit megkeresni, biztos megadtak valami címet ahol el lehet őket érni, ha végképp nem boldogulsz.

    -----

    Ja, meg eszembe jutott még valami: nekem idáig bármelyik WLAN-kártyám csak úgy működödött rendesen, ha a saját beállító progiját Windows adminisztrátorként indítottam el. Említetted ugyan, hogy nem raktad fel a beállító progit, viszont érdemes lehet azt a progit, ahova a biztonsági kódot beírtad, leállítani, és adminisztrátor jogosultságú felhasználóként újraindítani. Ha korlátozott user-ként lépsz be a Windows-ba, akkor ezt mindenképpen próbáld meg, mielőtt nekikezdenél a router beállításaival babrálni.
    (persze ennek csak akkor van értelme, ha tényleg korlátozott user-ként vagy belépve, mert ha admin jogosultságú user-ként lépsz be, akkor a beállító progi is admin jogosultsággal fut)

Új hozzászólás Aktív témák