Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkeer

    tag

    válasz smallmer #30722 üzenetére

    A WDS a gyűjtő neve a Bridge, Repeater és Client üzemmódoknak... Ha csak annyit látsz a konfigban, hogy WDS, akkor az Bridge üzemmódot jelent. A bridge lehet AP Bridge, vagy sima Bridge... a különbség, hogy AP Bridge-re csatlakozhat Client is... A sima Bridge, csak Bridge....

    A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

  • And

    veterán

    válasz smallmer #30722 üzenetére

    1.) WDS: alapjában két (vagy több) access point közötti kommunikációra lett kitalálva, mivel azok WDS nélkül képtelenek erre wifi-n. A megvalósítás többnyire chipset- és szoftverfüggő (mivel nincs egységes szabványa, eltérő chipsetek között nem igazán szerencsés a használata, vagy nem is működik), de általában kölcsönös konfigurálást igényel, vagyis a résztvevő AP-k mindegyikén be kell állítani, hogy mely más AP-val állnak WDS-kapcsolatban. Ja, és a WDS nem csak repeater-megoldás lehet, egyszerű bridge-módot is biztosíthat, amelynél a WDS-módú AP nem fogad vezetékes klienseket. A DD-WRT-féle megoldása azonosan beállított SSID-ket, titkosítási kulcsot és algoritmust igényel mindegyik AP-n, és a WDS-be kapcsolt routerek logikailag egy nagy lefedettségű AP-ként működhetnek. A WDS-mód 'transzparensebb', a kliensek MAC-címét nem fedi el a WDS-módú AP.
    2.) Repeater-bridge: ez valóban egy színtiszta jelismétlő megoldás, méghozzá olyan, amelynél a fizikai wlan-interfész egy kliens (amellyel az ismétlendő AP-re csatlakozik), és ha nem hozol mellé létre egy vagy több virtuális wifi AP-t (VAP-ot), akkor nem is működik repeaterként, csak kliensként. Azaz csak VAP létrehozása mellett van értelme, erre (vagy ezekre, hisz több létrehozása is lehetséges) tudnak felcsatlakozni a kliensek. Előnye, hogy a repeater-bridge módnál az eredeti (ismétlendő) AP a WDS-sel ellentétben nem igényel semmilyen módosítást, ezért minden AP-vel és wifi-routerrel együttműködhet, és nem is chispet-függő, mivel az eredeti AP felé egyszerű kliensként működik, mint bármilyen egyéb kliens. A DD-WRT esetén a VAP-(ok) SSID-jének különböznie kell az eredeti AP SSID-jétől, és a megosztott kulcs, illetve a titkosítási algoritmus is teljesen eltérő lehet a VAP(ok)-on, mint a fizikai (kliens-) interfészen.

Új hozzászólás Aktív témák