Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Veektor203

    csendes tag

    válasz mezis #16170 üzenetére

    Köszi, azt megcsináltam, hogy a Belkint átraktam 1-es csatornára, míg a TP-t 10-esre állítottam, így elég messze vannak egymástól.:) IP-cím kiosztást is úgy állítottam a DHCP-nél, hogy egyik 192.168.2.2-től oszt 2.98-ig, a másik meg 2.100-tól indul Szóval ez sem lehet gond. Gond viszont az, hogy a Belkin beállításában nem találtam olyat, hogy LAN-LAN üzemmód legyen csak. A LAN setup résznél csak a router ip-jét meg a DHCP ki be kapcsolását azon belül az IP-cím kiosztást lehet állítani. Kb ennyi a beállítási lehetőség. Vagy a WAN beállításokban nézzem? Ott viszont 5 lehetőség közül lehet választani( Dynamic, Static, PPoE, PPTP Telstra Bigpond/Optus Cable)
    Így ebben az esetben mit lehetne állítani rajta? Mert azt próbáltam, hogy a TP egyik lan portját összekötöttem a Belkin Wan portjával, de a Belkin így nem kapott netet, csak a TP-n volt.:) Hálózat persze mindkét eszközön volt egyébként, csak net nem.

    Vagy nekem végső esetben az is megoldás lenne, ha lehetne kapni olyan elosztót ami befelé egy kifelé meg két telefonkábel csatlakoztatható, mert akkor simán meg tudnám oldani, hogy mindkét eszköz kapjon netet a vonalamról, igaz kicsit sok lenne a kábel meg az eszköz egymás hegyén hátán(2 router 1 dsl modem:)) Mert van itthon egy ilyesmi elosztóm csak azzal az a gond, hogy azon úgy van, hogy egy kimenet a telefonnak van, egy meg a netnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák