Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz rusty18 #15692 üzenetére

    "Milyen tipusú router kell ami képes befogni a wifit és azt tovább küldeni azaz szétosztani házon belül?"
    Bármilyen, amelyik megfelel a következő feltételeknek: ismeri a kliens-módot (vagy legalább firmware-t lehet rajta cserélni, hogy ismerje), és van rajta antennacsatlakozás. A b/g-szabvány ide bőven elegendő. A WLAN-felőli vezetékes megosztást a (WISP-) kliens routerek tudják, a belső vezetéknélküli továbbosztáshoz viszont általában egy újabb AP szükséges (mivel a kliens antennáját kültérre szánod).
    "-Milyen külső antennát vegyek ami strapabíró( úgy értem bírja a külső hatásokat "
    Minden valamirevaló kültéri antenna időjárásálló, ha normálisan burkolt. Ekkora (nem túl nagy) távra olcsóbb kültéri panel- és yagi-típusok jöhetnek szóba. Szinte mindegyik rendelkezik valamilyen koax-csatlakozóaljzattal, leginkább N-típusúval.
    "nem tudom hogy ez menyi veszteséggel jár?"
    A kábel csillapítása bizony kábeltípus-függő ;). Lehet az akár 20 dB is (a dBi nem idevaló, an antennanyereséget jelent), ha valami nagyon vékony kábellel szerelsz, de lehet 2,5..3 dB is, ha alacsony csillapítású (nagyobb átmérőjű) típust használsz.
    "MAX 15ezret tudok erre rászánni:s remélem ennyiből összehozható a dolog..."
    Használt kliens-routerrel és házilag készített / szerelt antennával esetleg..

  • Claude Leon

    senior tag

    válasz rusty18 #15692 üzenetére

    Ami azt illeti, lehet, hogy vezetékre válthatsz házon belül, vagy kiegészítheted egy másik rádióssal.
    Már ha antennát váltasz a jobb vétel érdekében, az nem csak a vételed irányára lesz befolyással, hanem amit továbbad belőle,ugyanaz az antenna ugyanarra irányítja a jelet.
    Persze ez csak próba után derül ki, szerencséd is lehet.

    And jól megírta, legolcsóbban tp-link741nd okosítva, de antennával és 10-en méteres kábellel még ezzel sem férsz be 15 a ropiba.

    szerk:
    Ja, de mégis, az aprón keresel 2-3k-ért valami öregebb AP-t

    [ Szerkesztve ]

  • rusty18

    csendes tag

    válasz rusty18 #15692 üzenetére

    Hát nagyábból értem, szóval akkor kell még egy AP-is:S Én úgy gondoltam veszek valami jobb routert, pl: TP-linket ami tudja azt hogy veszi is a wlan jelet és tovább is küldi + egy Yagit, a koax-al nem lenne gond van ismerős aki olcsón szerez:) ha kérhetném a nagyérdeműt akkor tudnátok pár linket adni hogy milyen termékeket nézzegesek:)?

    Egy kérdés:) Ha szakad a hó akkor miért javul fel a jelerőség?:)

Új hozzászólás Aktív témák