Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Truman #12056 üzenetére

    Kiegészíteném még annyival hogy itthon is ugyanez a Zyxel NBG-318S routerem van.
    Először ez kezdte a local area network cable unpugged (újraindulgatást), (akkor a rossz minőségű netre gondoltam, hogy szakadozik, margin szint nem megfelelő, le is vetettem 1 megásra), így idővel elmúlt ez a baja, lehetséges, hogy köze lehet a szolgáltatóhoz, minőségi internethez?

    Most pedig ami az irodában van az kezdte el ugyanezt egy félévvel később, ott 2,5 megás van egy utcányira a másik routeremtől, de más szolgáltatótól jön a net, persze mind a kettő Matáv vonalon.

    Vagy már annyira kevés a 2,5-es net, mivel azóta új csomagok vannak, hogy direkt szivatnak, hogy köttessem ár, vagy gyorsabbra, vagy lassabbra? Huzigálják ki a anetem percenként :D

    Rejtély, valaki érti ezt?

    :DDD

  • And

    veterán

    válasz Truman #12056 üzenetére

    Elfogadom, amit írsz, mármint azt, hogy az adott kliens vételi jelerőssége javult. Csakhogy szerintem ennek nem a 802.11g -> n váltás az oka, már csak azért sem, mert g-only-ra állíottad a 841ND-t. Ez éppúgy megtörténhetett volna egy bármilyen másik g-szabványú routerrel, mert továbbra is az a véleményem, hogy egy natúr 802.11g és egy g-only módba konfigurált 802.11n AP között ebből a szempontból nincs különbség. Mármint nem nagyobb, mint a g-s routerek között általában. Ez, vagy pl. a milyen routert topik ugyanis tele van arra irányuló kérdésekkel és válaszokkal, hogy melyik router vinne át x számú falat meg y számú födémet gond nélkül, és ki erre esküszik, ki arra. Szóval ezek a különbségek a 802.11n megjelenése előtt, a g-szabványon belül is jelen voltak, hiszen a valós lesugárzott teljesítmény értéke eléggé szórhat az egyes típusok / példányok között, és az eszközök érzékenysége is jelentősen eltérhet egymástól. Az elhelyezésnek meg már 10 cm-es nagyságrendben is lehet jelentősége beltéren, mert ha nem így volna, sosem találták volna ki a kétantennás antenna diversity-t (aminek nem sok köze van a MIMO-hoz) b/g-eszközöknél.
    hackeeeee: Még sosem találkoztam olyan b/g-s klienssel, amely csak úgy véletenül 'látta' volna az n-es hálózatokat (ugye az 5 GHz-en működőket már elvileg sem lehetséges), olyat meg pláne nem, amely egy ilyenre fel is tudott csatlakozni. Ha te élő n-kapcsolatot kapcsolatot láttál a tálcán egy g-s kártyával, akkor ott valami minimum gyanús lehetett a kliens körül ;)..

Új hozzászólás Aktív témák