Új hozzászólás Aktív témák

  • adamka16

    őstag

    üdv mindenkinek!
    a szolgáltatóm bejelentette, hogy többet már nem fog emelni sávszélt, mert technikailag kivitelezhetetlen és csak eszközcserével lehetséges. A szolgáltatóm: Z-net mikronet. Ahogy a nevéből kiderül, WIFI- hálózatot üzemeltet itt a faluban. Eddig csak a 802.11b szabvány volt elérhető, de már annyian lettünk 1-1 szektorba, hogy fejlesztették a rendszerüket, 802.11a szabványra, ami ugye 5ghz-en üzemel. kérdeztem a szolgáltatót, hogy ha saját magam szerzem be a vevőt, akkor használhatom-e és azt írták igen. szóval az lenne a kérdés, hogy mennyiből tudnék kijönni az egész dologból, mert minél olcsóbban akarom megúszni ezt az eszközcserét. a szolgáltató 10e Ft-ért cseréli le, és egy AP-t tesz a meglévő parabola helyére, így külön nem is kell hozzá antenna. viszont keresgéltem vaterán, és ott van egy potenciálisan olcsó kis cucc, csak doboza nincs, de azt akár egy barkácsáruházban is meg lehet kapni potom pénzért. Vagy szerintetek maradjak a másik verziónál, ami annyit tesz, hogy veszek egy wireless eszközt, amin ugye van egy botantenna, és azt leszerelve egy rövidebb vezetékkel kivezetni a tetőre, a rálátás miatt, természetesen szigetelt dobozban.
    és az eszközök amiket eddig kinéztem:
    [link]
    [link]

    szerintetek melyik jobb választás?

Új hozzászólás Aktív témák