Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Üdv!
    Tudom, hogy volt már róla szó többször is, el is olvastam ezeket a topicokat, de még mindig nem sikerült megoldani valamit.
    A helyzet a következő:
    Van két gép fix IP-kel, alhálózati maszkkal, internet megosztás nincs, XP prof mind a 2 gépen. Egyik gép sem használ egyszerű file megosztást.
    Szükséges protokollok telepítve, pingelhetőek a gépek, tűzfalak beállítva.
    A gépek azonos munkacsoportban vannak (WORKGROUP).
    Azt szeretném megoldani, hogy a megosztott mappákhoz csak jelszóval (és felhasználó névvel) lehessen csak tallózni/módosítani. A lényeg tulajdon képpen az, hogy a gépen lévő egyik meghajtót csak Adminisztrátori jelszóval lehessen megnézni/módosítani, de egy-egy mappát ezen a meghajtón más felhasználók is megtekinthessenenk/módosíthassanak, természetesen csak jelszóval.
    Tulajdonképpen két kérdésem lenne, mert ha ezzel tisztába jövök, akkor menni fog a dolog:
    1. Amikor egy windows-os gépen beállítom, hogy egy mappához/meghajtóhoz ki férhet hozzá, és milyen szinten(Permissions), akkor amikor ehhez valaki a hálózaton hozzá akar férni, akkor a célszámítógépen lévő felhasználói fiók adatait kell megadni, amit a megosztásnál beállítottam???
    2. Ha azt akarom, hogy az 1es gépen lévő megosztott mappához jelszóval férjenek hozzá, akkor ezen a gépen létrehoznom felhasználói fiókot, és ezt kell hozzárendelnem a megosztott mappához PErmissions szinten, és ennek az adatait kell megadnia a másik USERnek, mikor nézni próbálja?
    Köszi a segítséget előre is!
    Már elég sok lehetőséget végig golyóztam, de lehet hogy valami kimaradt.
    Szóval fontos lenne!
    Köszi!
    Dchard
    Kellemes ünnepeket!

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Üdv!
    Nah a windows XP-s hálózatok lelki világát sok-sok teszteléssel sikerült kideríteni, mostmár csak egy valamire adjatok magyarázatot:
    A köv. helyzet van:

    1.gép: IP:192.168.0.1 SUBNET: 255.255.255.0 Simple file share : Dissabled
    D:\ megosztva a következő Permission-nal: ''1.gép\Administartor'' (full kontroll)

    2.gép: IP:192.168.0.2 SUBNET: 255.255.255.0 Simple file share : Dissabled
    D:\ megosztva a következő Permission-nal: ''2.gép\Administartor'' (full kontroll)

    Tehát mind a 2 gépen meg van osztva egy-egy meghajtó, és ezekhez csak a saját gépükön lévő Administrator-nak van FULL kontroll joga, senki másnak.

    Viszont amikor az 1.gépen Administrator-ként bejelentkezve tallózom a 2.gép hálózati megosztásait, ott minden féle autentikáció nélkül be tudok lépni, az egyébként csak a 2.gép adminaccountjával használható megosztásba. És viszont.
    Na erre kössön valaki csomót. :))
    Üdv:
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Rici

    tag

    válasz dchard #2 üzenetére

    Ha mindegyik gépen van mondjuk egy ''a'' nevű user, és mindegyiknek ''b'' a jelszava, akkor automatikusan úgy látják a másik gépet, mintha az azon lévő ''a'' userek lennének.
    Ha ezt el akarod kerülni, különböző jelszavakat kell beállítanod.

  • dchard

    veterán

    válasz Rici #3 üzenetére

    Üdv!
    Pont ezen ettem a kefét, és nekem is most ugrott be, előbb próbáltam és tényleg :B
    Mostmár mindent értek :U
    Köszi és kellemes ünnepeket mindenkinek!
    Üdv:
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Üdv!
    Na mostmár tényleg csak egy dolog izgat :U :
    Ha 1.gépről belép azonosítással (user; pass) a 2.gép megosztott mappáiba, mondjuk Tcommanderrel. Elvégzem, amit szeretnék, majd becsukom a Commander ablakát. Utána eszembe jut, hogy hoppá, még kell valami. Újra megnyitom a Commandert, megkeresem a megosztást, de már nem kér újra azonosítást, mikor másodszorra próbálok belelépni.
    Na azt, hogy kérjen minden egyes belépésnél jelszót, hogy tudnám beállítani?
    Más szóval a kérdés az, hogy van-e valami Network log-off lehetőség, amivel ezt meg tudnám oldani anélkül, hogy a windowsban is Log-off-olnék.
    Előre is köszi, és kellemes ünnepeket!
    ÜDv:
    Dchard

    Valahol mintha olvastam volna, hogy valami jelszó letárolási funkciót kéne módosítani/kikapcsolni, de ezt az általam ismert windows-os helyeken nem találtam meg.
    Segítsetek légyszi.

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • puffneki

    tag

    válasz dchard #5 üzenetére

    talán ez az:

    run->gpedit.msc
    Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\
    Local Policies\Security Options
    Network access: Do not allow storage of credentials or .NET passports for network authentication ->enabled

  • dchard

    veterán

    válasz puffneki #6 üzenetére

    ÜDv!
    Köszi az infót, de itt már néztem, és be is van állítva, ahogy írtad, és nem megy így sem.
    Azért köszi, és kellemes ünnepeket!
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Aktív témák