Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smc

    addikt

    válasz margithid #13740 üzenetére

    "Számok alapján i5ö veri a Core M, csak ugye 500$. Jó áron el tudnám adni még Asus T100at, akkor jó lenne."

    Én is egy T100-at cseréltem (z3740) a surface pro-ra (i5-3317u).
    Ez teljesítményben nagyjából az M-es proci szintjén van ( lassabb valamivel, főleg többszálas teljesítményben), csak ugye nagyobb fogyasztás és aktív hűtés mellett.
    Érezhető a teljesítmény növekedés, full hd kijelzőt is szépen meghajtja, bár én csak youtube-on szoktam full hd videót nézni. Tv-m is max digi online van amit meg tudok nézni.

    Az biztos, hogy ha már kiadsz pénzt, akkor minimum 4 gb ram és lehetőleg legalább 128 gb rendes SSD.
    T100-ban 2giga ram kevés volt, plusz annak emmc háttértára volt, ami csigalassú az SSD-hez képest ami ebben van.

    5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

  • Papooo

    senior tag

    válasz margithid #13740 üzenetére

    A T100 még egy év múlva is érni fog 30-at.
    Ha drága (értsd 80k vagy fölötte) kíniai gépvásárlásról van szó, engem a garancia és a szervíz háttér (hiánya) ami visszatart.
    Ha akkora összeget költ az ember, akkor ezek már lényeges tényezők lehetnek.
    A tabletek eléggé fogyóeszközök: Leeshet, nedvességet kaphat, vagy egyszerűen csak elromlik.
    Amikor ismerősök jönnek azzal hogy tabletet akarnak venni, és adjak valami tippet,először lepontosítom velük, hogy mire akarják használni, vagy hogy egyáltalán kell-e nekik.
    Itt az esetek kétharmadában rájönnek hogy tök fölöslegesen vennék meg
    Ha mégis kell nekik. akkor meghatározzuk hogy mit kell tudnia a gépnek.
    Ezután azt mondom hogy nézegessék pár hétig az apróhirdetéseket, mert vagyon sokan beugranak a divatnak, megveszik a tabletet, majd rövid idő múlva rájönnek hogy semmi szükségük rá, és 30-50%-al olcsóbban túladnak rajta.
    Ismerős autódiagnosztikára akart venni 80-ért egy kínai gépet, a vége egy alig használt, megunt Miix2 10 lett 30-ért, két évet még ezzel is kihúz, ha csak fizikailag ki nem nyírja.

    Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Új hozzászólás Aktív témák