Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thomaskaaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Úgyfest hatalmas problémával állok szemben, amit képtelen vagyok megoldani egyedül, így kérném a segítségeteket.

    Kb 1 hete vettem használtan egy gépet netezésre (gari nincs):

    Alaplap: ASRock AM2NF3-VSTA
    CPU processzor: AMD Athlon 64 X2 DualCore 3800+
    Memória: 2GB DDR2-667
    HDD: 30GB HDD
    Videókártya: Ati Radeon 9000 Pro 64mb
    Hangkártya: C-Media CM6501 Like Sound Devic
    Optikai meghajtók: LG DVD-ROM (16x/52x), LG CD-ROM (52x)
    Floppy meghajtó: van (de nincs bekötve)
    Hálózati kártya: NVIDIA nForce Networking Controller

    Eleinte egész jól működött, mondjuk a király futárcég valahogy leszakította a proci hűtését így újraindult kb 2 óra használat után, de ahogy ezt visszatettem megint ment.
    A probléma ott kezdődött amikor a videokártya becsíkozta a képet(kb 1 cm hosszú, függőleges kis csíkok, de k*rva sok). Na itt ki is cseréltem a videokártyát és betettem egy Ati Radeon 9250 256mb-t. Ezzel elindult, nem volt csíkozás csak a driver telepítése közben újraindult a gép, visszakapcsolásnál pedig kékhalál. Visszatettem a régit, de azzal is folyamatosan újraindult, kikapcsoltam az újrainditást és akkor kékhalál. (itt még elfelejtettem felírni a hibakódot)
    Azt hittem naívan, hogy a driverek ütköznek így elkezdtem újratelepíteni az xp-t. (ati 9250-el). Formázás után a "telepítő másolja a fájlokat" lépésnél 60% körül mindig megállt, hogy nem tud másolni egy fájlt. Ha a kihagyásra mentem, akkor kékhalál, hibakód: 0x00000050. 3x történt ez 3x más fájlt nem tudott másolni. Ekkor kicseréltem a merevlemezt. Megint próbálkoztam a telepítéssel és megint ugyanaz a hiba. Tegnap elindítottam egy memtest-et 12 órát ment, de nem talált semmit.

    Már ötletem sincs, hogy hol keressem a hibát. Esetleg még a sata kábelt tudom kicserélni, vagy tápcsere?
    Kérlek segítsetek, mert én nem vagyok valami nagy zseni, így ez zsákutcának tűnik.

  • Thomaskaaa

    csendes tag

    Bocsanat a dupla postert, de nem talaltam meg a szerkesztesi lehetoseget.

    Na, az a helyzet hogy talaltam a boot cd-n egy mini windows xp-t es ez mukodik, most is errol vagyok, csak angol a bill igy nem tudok ekezetet irni. Igy hogy ez elindult, kizarhato a hardverhiba? Talan probalkozzak valami mas win xp telepitovel?

  • Thomaskaaa

    csendes tag

    válasz StSanya #42585 üzenetére

    Bios verzió: AM2NF3 -VSTA BIOS P2.60

    Hát a VGA ram nem hiszem, hogy problémás lenne, mivel 2 vga-val is próbálkoztam és az egyik tutira működő képes.

    Közben a mini XP is besz*rt, kiléptem megnézni a BIOS-t (semmit nem állítottam át, csak leírtam a verziót) és ahogy bootolt be a mini XP ezzel a hibával megállt:

    Windows could not start due to an error while booting from RAMDISK.
    Windows failed to open the RAMDISK image.
    Error code: 8192

    Amúgy amennyire értek hozzá nem találtam semmi tuningot, meg visszaállítottam mindent az alapra, de ahogy láttam csak a boot menüt változtatta meg.

    4 RAM modul van az alaplapon, 3 rammal (512, 512, 1gb). Kipróbáltam őket egyesével, de mindegyikkel kidobott a mini XP az előző hibaüzenettel, de a Memtest tegnap még nem talált semmi hibát.

    Akkor a legvalószínűbb a CPU cache vagy a buszhiba? Ezekre nincs valami program, vagy valami módszer amivel megtudom nézni, hogy ezekkel van-e a probléma?

  • Thomaskaaa

    csendes tag

    válasz StSanya #42589 üzenetére

    Sajnos nem tudom kipróbálni az alaplapot másik CPU-val, de a proci ellenörzést majd végrehajtom, hátha működőképes lesz.

    Cd-ről bootoltam, de ezen a CD-n egy rakás boot program van.

    Eladónak írtam emailt, de még nem reagált.

Új hozzászólás Aktív témák