Keresés

Aktív témák

  • QuarK

    senior tag

    válasz moonman #2551 üzenetére

    ertem. azota mar en is talaltam magyarazatot:

    ujabb Vista OpenGL ICD - egyuttmukodik az Aero-val, teljes 3d gyorsitas
    regi (XP) OpenGL ICD - Aero addig kikapcs, de teljes 3d gyorsitas
    OGL 1.4 > D3D wrapper - ha az IHV nem szallit ICD-t (letezik egyaltalan ilyen? :P), Aero es 3d gyorsitas, de lassu az opengl

    ezt az utobbi modszert lovagoltak meg paran, hogy szarfosm$, wrapperen keresztul megy csak az opengl, ki akarjak nyirni, jajuristenmilesz; holott csupan annyi tortent, hogy mig mondjuk egy regebbi windows alatt szoftveres emulacio tortent driver nelkul (meg lehet nezni az opengl verziot xp alatt, driver nelkul...), vista alatt 1.4 verzioig minden opengl program hardveres gyorsitassal indul (habar, d3d wrapperen keresztul, de 1.4-ig terpeszkedo progik ugyse tartalmaznak sok csicsat, szoval ez nem gond) -- tehat ez egy pozitiv dolog, es nem pedig tragedia.

    egyedul azt furcsalltam, hogy ugye egy opengl program verziotol fuggetlenul ugyanazzal az eljarassal indul (uj ablak, device context, pixelformat, rendering context), es ugyanolyan utasitassorral rajzol ki mondjuk egy haromszoget, aplha bledinggel. es megis, regebbi programok elrontjak, ujabbak pedig nem. de ha jol gondolom, akkor meg az ati es nvidia nem tudta teljesen elkesziteni vista-ra is a drivereket, es az ujabb verziok megjelenesevel idovel minden gyermekbetegseg elmulik, es a 3d gyorsitas (legyen szo opengl-rol, vagy d3d-rol) tokeletesen fog mukodni.

    szerk.: lehet, 1-2 dolgot felrertettem... de saccperkb. ez a helyzet, nincs mitol tartani, hogy az opengl-nek lottek

    [Szerkesztve]

Aktív témák