Új hozzászólás Aktív témák

  • Macsek1988

    tag

    Hali!

    Adott 2 merevlemez, mindkettőn 2 partició van. Miden partició Primary-ra van formázva. Egy IDE kábelen van mindkettő. 0-n a 15gigás XP-s partició, valamint egy tároló. 1-en a 40 gigás Vista partició és szintén egy tároló partició.(Szal Vista alól C:Vista D:Tároló2 E:XP F: Tároló ; Xp alól C:XP D: Tároló E:Vista F: Tároló2) A lényeg, amiért így oldottam meg az, hogy ha kiveszem az egyik merevlemezt, akkor szó nélkül induljon a másik oprendszer. Szal ötletet várok arra (lehetőleg kipróbáltat és működőt), hogy vista alatt, hogyan tudom beállítani a bootmenüt, hogy az xp-t is el tudjam indítani, ha a vistás merevlemezről bootolok?(xp-s boot.ini-vel azért nem lehet megoldani mert a vista mást használ(bcd)) A vistán hiába adom meg a bcdedit-el, hogy az xp-s partició hol van(minden létező meghajtót kipróbáltam), egyfolytában azt írja, hogy az ntldr hiányzik(pedig ott van ahol kell lenni az xp-s partíció gyökerében...) Azt hiszem elég információt írtam, de ha mégsem akkor kérdezzetek és remélem valakinek lesz valami ötlete. (EasyBCD, VistaBootPro-t is próbáltam)

    Macsek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák