Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KGyST

    csendes tag

    Sziasztok, a videokártyás topikban javasolták, hogy fussak itt is egy kört, mielőtt új videokártyát vennék.

    Az alapprobléma az, hogy van egy Windows 10 Home OEM, ami alapvetően jól működött egy kb. egy éves desktop cuccon. Majd a cucc úgy reccsent be, hogy csütörtök este átlag használat közben egyszer csak felbontást váltott a monitor és azóta a max. felbontása a 1280×768 a 1920×1280 helyett. A videokártya egy alaplapra (Gigabyte GA-78LMT-USB3) integrált cucc, elvben ősöreg Radeon 3000 chipsettel (tenném hozzá, hogy tavaly vettem és Win 10 alatt 15 hónapja használtam problémamentesen).

    Felmerült, hogy valamilyen automatikus Windows-frissítés kiütötte az egyébként ősöreg és nem feltétlenül támogatott chipset driverét. Az eszközkezelőn a Radeon 3000-hez ez az infó tartozik: Nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz, az illesztőprogram szállítója: AMD, verzió 22.19.128.0. Pár órán át próbálkoztam, se előre, se hátra.
    A kérdéses időpontban a rendszer naplózott valamilyen driver telepítést, de nem vagyok benne biztos, hogy az egy automatikus install volt vagy már én próbálkoztam a driver újratelepítésével, a kettő között volt mondjuk, 10 perc diffi.

    Itt az eszközkezelő "Események" gyanús bejegyzése:

    2017. 11. 23. 19:15:18 Az eszköz telepítve van (c0317757.inf)

    Az Illesztőkezelő a következő állapotkóddal fejezte be a(z) PCI\VEN_1002&DEV_9616&SUBSYS_D0001458&REV_00\4&348A2E68&0&2808 eszközpéldány-azonosítójú eszköz c0317757.inf_amd64_a192d50878626f1e\c0317757.inf illesztőprogramjának telepítési folyamatát: 0x0.

    A tippekért előre is köszönet.

  • KGyST

    csendes tag

    Sziasztok,
    volt (és van) nekem ez a problémám az ősöreg (de még mindig kapható!) Radeon HD 3000 onboard videóchipet tartalmazó alaplapommal.

    Mivel szoptam vele majdnem egy hetet, és desigo topiktárs is több órát eltöltött vele, gondoltam, leírom, hogy oldódtak meg a dolgok, mindenki okulására.

    A probléma ugye, az volt, hogy
    -a meglévő és jól működő drivert a Windows leszedte
    -az ATI Catalyst telepítője nem, vagy hibásan ment fel, ténylegesen nem frissült a driver.

    A megoldás pedig az lett, hogy a amd-catalyst-xx.x.x-win10-64bit\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF könyvtárban lévő .inf fájlt kellett telepíteni (jobb klikk/telepítés). Ekkor a driver feltelepült, azonban a Windows "tudott újabbat", és emiatt mégsem ez lett a használt driver.

    Azonban innen az Eszközkezelőben (Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő) a videókártya tulajdonságainál az "Illesztőprogram frissítése" gombra kattintva megjelent egy új lehetőség: "Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából".

    Itt a megfelelő* drivert kiválasztva eklezdett működni a dolog.

    Nem mindegyik verziójú driver volt jó, egyedül a már említett
    8.970.100.9001 (2015. 01. 13) működött,
    míg a
    15.200.1062.1002 (2015.07.25) és a
    22.19.128.0 (2017.07.25) nem voltak jók.

    Most jöhet a kérdés: a Windows feltolt valami baromi nagy frissítést, mi volt ez? (Link elég)
    Másrészt, visszaállította a drivert a rosszra, szerencsére az elérhető cuccokat nem törölte, ezért gyorsan vissza lehetett tenni a jót. Le lehet tiltani a driverek frissítését? (Lehetőleg csak a videókártyájét?)

Új hozzászólás Aktív témák