Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m1lan

    őstag

    Sziasztok!

    Olyan problémám akadt a Windows 10-et futtató laptopomon, hogy lassan 2 hónapja nem hajlandó rákapcsolódni a Microsoft szervereire. Nem tudom frissíteni sem a rendszert, sem az alkalmazásokat, de még a játékok sem tudnak az Xbox Live fiókhoz csatlakozni.

    - Ha rámegyek a Gépházban a Frissítés és Biztonság menüpontra, azt írja, hogy a rendszer naprakész, viszont október elején keresett utoljára frissítést. A manuális keresés sokáig csak "pöttyözik" majd 0x800705b4 hibaüzenetet dob. Rákerestem a kódra, viszont a különféle cikkekben/fórumokon ajánlott megoldások nem segítettek.

    - Az Áruházban 3 frissítés van a várólistában, ezek mellett a "Letöltés indítása" felirat olvasható, de nem történik semmi, és a manuális frissítés sem csinál semmit, csak tölt a végtelenségig. Időközben több alkalmazás is jelezte, hogy van újabb verzió, de semmilyen módon nem tudom ezeket letölteni.

    - Az Asphalt 8 azt írja, hogy nem jelentkeztem be az Xbox Live fiókomba, viszont ha rámegyek a "Sign in" feliratra, kiírja, hogy "Signing in", de nem jelentkezik be, és a játék enélkül nem is használható (multiplayer, events...)

    Van esetleg valami mód arra, hogy újratelepítés nélkül használhatóvá tudjam tenni? Ha nem, az Asphalt 8-ról tudnék esetleg valamilyen módon biztonsági másolatot készíteni?

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    válasz AtHoS #29745 üzenetére

    Hosts fájlhoz nem nyúltam, kémkedésgátlóm pedig nincsen, nem is igénylem, mivel semmi olyat nem tárolok a laptopomon :)

    Nem is értem, hogy mi történt vele. Rendesen jöttek a frissítések egy ideig, aztán gondolt egyet, és megrekedt. Most találtam egy videót, ami alapján a Defender is lehet a ludas (nálam ez ki volt kapcsolva) most visszakapcsoltam, lefuttatok egy vizsgálatot, kap egy restartot, aztán meglátjuk.

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    válasz netpeti98 #29747 üzenetére

    Semmi rendellenes nincs benne, teljesen "sample" hosts fájl, minden sor előtt # van.

    Továbbra sem működik, úgyhogy lefuttatom az általad ajánlott programot.

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    válasz AtHoS #29749 üzenetére

    A @netpeti98 által ajánlott program még fut, viszont talált egy BrowserModifier nevű kártékony fájlt, amit rá 5 percre a Defender is feldobott, így már el is távolítottam. Megvárom már a vizsgálat végét, aztán nekiugrok a frissítésnek MCT-vel, az a biztos! :)

    Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    válasz netpeti98 #29747 üzenetére

    A Malwarebytes Anti-Malware 20 (!!!) vírust talált, ezek törlésével megszűnt a gond. Most épp az október óta összegyűlt 7 frissítés települ. Még egyszer köszönöm, így most egyelőre megúsztam az újratelepítést :R

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de remélem tudtok segíteni.

    Adott egy igencsak szolid hardverrel ellátott laptop, egész konkrétan egy ASUS X550CC, melyet a nyár folyamán igyekeztem a lehető legélhetőbbé tenni. Került bele plusz 4 gigabájt RAM, fő adathordozónak egy 250 gigás Samsung SSD, a régi HDD pedig átköltözött a DVD olvasó/író helyére. Az SSD beiktatásakor teljesen a nulláról indultam, tehát nem klónoztam a HDD tartalmát, hogy elkerüljem az esetleges problémákat. Két operációs rendszert telepítettem, ahogy az a bővítés előtt is volt. Amíg csak a Windows 10 volt fent, villámgyorsan betöltött, sokszor még a kis pörgettyű sem jelent meg a Windows logó alatt, egy villanás alatt a lezárt képernyőre dobott. Közben felkerült mellé a Linux Mint, most pedig majdnem olyan lassan bootol a Windows, mintha HDD-ről indulna. Most már nincs olyan, hogy a pörgettyű nem jelenik meg, érezhetően hosszabb ideig van jelen, mint kellene, sőt, utána dob egy fekete képernyőt egy másik pörgettyűvel, majd pár másodperc után megjelenik a lezárt képernyő.

    HDD-n nem lassított annyit a dual boot, hogy észrevegyem, tudtommal nem is szabadna, hogy ezt tegye. A Windows Boot Manager nem telepíthető újra a rendszer nélkül? Szerintem oda keveredhetett be valami, mert amikor először telepítettem a Linuxot, az indító az SSD-re került, viszont minden mást a HDD-re pakolt. Miután legyalultam a HDD-ről a Linuxot, a BIOS-ban ugyanúgy ott volt bootolási opcióként az SSD-n, most pedig kétszer is ott van, mivel azóta feltelepítettem manuálisan.

    Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni! :R

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    válasz quailstorm #69780 üzenetére

    Ki lehet, csak nem egy szimpla kapcsolóval.

    gpedit.msc -> Számítógép konfigurációja -> Felügyeleti Sablonok -> Windows-összetevők -> Windows Defender víruskereső -> A Windows Defender víruskereső kikapcsolása (dupla katt, az 'Engedélyezve' kijelölése, Alkalmaz gomb, majd OK gomb megnyomása, végül egy újraindítás)

    Volt Defender, nincs Defender. :D

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • m1lan

    őstag

    Sziasztok!

    Adott egy laptop, amire dual boot megoldással lett telepítve Windows 10 és Linux Mint. A két operációs rendszer egy 256 gigabájtos SSD-ről fut, ami mellett van egy közös, 500 gigabájtos HDD is dokumentumok, képek, videók, zenék, telepítők, játékok stb. tárolására. Eddig nem volt semmilyen problémája a rendszereknek egymással, az elmúlt 1-2 hétben viszont gyakran ütközök falakba Linux alatt a Windows miatt. Az nem okoz különösebb problémát, hogy a Windows partíciójához már nem férek hozzá, az viszont sokkal inkább, hogy a közös HDD-t sem tudom használni, mert a Linux nem tudja felcsatolni, mondván a Windows lefoglalta azt magának a hibernálás miatt.

    Korábban nem volt probléma, a Linux alól mindent elértem, kivéve akkor, ha alvó módból kapcsolt ki a laptop, de akkor érthető is volt, hogy a Windows nem engedi, hogy belepiszkáljon. Ha Linuxot használtam, utána lassabban indult a Windows az első indításkor, de a következőnél ismételten gyors volt (amíg nem használtam ismét a Linuxot), nyilván a hibernálásnak köszönhetően. Mi történhetett, hogy ez már nem így működik? Ha leütöm a hibernálást Windows alatt, akkor olyan lassú lesz minden rendszerindítás, mint korábban a Linux használata után a legelső, cserébe viszont minden meghajtó szabad lesz. Hogyan tudnám megoldani, hogy a korábbi állapot visszaálljon, vagy azt, hogy legalább a HDD-t hagyja ki a hibernálásból a Windows?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :)

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Új hozzászólás Aktív témák