Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    Win 10-en lévő fájljaimat szeretném megosztani Androidos telómmal samba-n (v2) keresztül.
    Ez lehetséges? (linux-on régóta így használom, gondolom itt sem lehetetlen)

    [link] Ezen a leíráson mentem végig, de eredménytelenül.
    A hálózatra két, Win10-et futtató PC és egy Androidos telefon van csatlakozva. A két pc-ről hiába osztok meg mappákat, nem jelennek meg (intézőben a Hálózat rész alatt a másik gép sem jelenik meg, nem hogy a megosztott mappák). Mindkét gép tudja pingelni a másikat.

    A telefonom megtalálja az egyik pc-t (a céges gépemet, pont nem erre van szükség), tudok is hozzá csatlakozni, látom a mappákat, jól működik. Ebből szerintem arra lehet következtetni, hogy a saját gépemen van valami félrekonfigurálva, de ötletem sincs mi lehet (hétvégi telepítés, nem állítgattam túl sok mindent).
    Nem tudom, hogy a rendszergazdák módosítottak-e az alapértelmezett hálózati beállításokon valamit, ami eszembe jutott összehasonlítottam, és minden beállítás passzol a saját gépemen lévőkkel.

    Van esetleg ötletetek, hogy mit lenne érdemes megnézni, hol bukik a dolog?

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    Valahogy a tudtára lehet adni a rendszernek, hogy ne ébredjen fel alvó állapotból, csak akkor, ha én utasítom rá (power gombot megnyomom, leütök egy billentyűt)?
    Nagyon régi szokása, hogy éjszakánként felébred frissítést telepíteni, van, hogy 3-4 napon keresztül minden nap, és általában egy-egy alkalmazást (pl. People) frissít csak.
    Nem is nagyon zavarna, ha lenne annyi esze, hogy visszaaludjon, miután elvégezte a dolgát. De nincs, és egyre bosszantóbb arra kelni, hogy a számítógépem hamarabb ébredt fel, mint én.
    Az elmúlt éjszaka kb 4-5-ször küldtem vissza aludni és előfordult, hogy alvó állapotba küldés után kb egy perccel már fel is ébredt. Megnéztem az Event Viewer-t és csak a legelső ébresztést okát logolta (természetesen frissítést telepített), a többit, mintha álmodtam volna.

    A tegnapi ámokfutástól eltekintve eddig csak frissítések miatt kelt fel, éjszakánként egyszer.

    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek normális ez a működés?
    Lehet azzal kezdeni valamit, hogy ne keljen fel éjszakánként egy-egy alkalmazás frissítése miatt, vagy azzal, hogy ha felkel aludjon is vissza?

    [ Szerkesztve ]

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz King Unique #118005 üzenetére

    Köszönöm!

    Az egyik linkelt képen látható energiagazdálkodási beállítást módosítottam és az elmúlt két éjszaka nem ébredt fel, ami az utóbbi, pár hetes időszakot tekintve ritkaság.

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Új hozzászólás Aktív témák