Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NwL

    tag

    Sziasztok!

    Nem mondanám magamat amatőrnek pc témában, de most sikerült kifűrészelnem magam alól az ágat, és teljesen tanácstalan vagyok. SOS segítség kellene. :D

    Szóval, Win10 pro. Mostanában belemerültem egy kicsit a retrózásba, C64 játékokkal szórakozok Vice emulátorral.
    Gondoltam egyet és a .d64 kiterjesztésű fájlok megnyitását beállítottam alapértelmezettnek az emulátor c64.exe indítófájlához a gyorsabb indítás miatt. Eddig nincs is semmi baj, szépen meg is nyitotta a d64 fájlokat.

    Az asztalra visszatérvén fogadott meglepetés, ugyanis az összes exe kiterjesztésű program ikonja átváltozott a c64.exe fájl ikonjává, és az is akarja megnyitni. Olyan mintha az exe kiterjesztésű fájlokat mind társította volna a c64.exe-hez :Y A Firefox sem nyílik meg, csak az Edge böngésző. A feladatkezelő sem jön elő! Ekkor is a c64.exe indul. Power Shell sem indul.

    Hogyan lehet törölni a társítást? A fájltípusuk alapértelmezett alkalmazásainak megadásánál a .d64 kiterjesztésű fájloknál csak a c64.exe ikon van és a "kiválasztom Microsoft store-ból" ikon, de persze itt nem talál semmit. Semmi törlés opció... A "Microsoft ajánlott alapértékeinek visszaállítása" sem segített. Restart is volt. Hogy lehet ilyen bug a win10-ben, hogy az exe fájlokat társítja valamihez? Hogy engedi ezt meg az oprendszer?
    Nem gondolnám hogy vírus lenne, évek óta használom a Vice emukat.

    Ilyet még nem láttam pályafutásom során... Tudom, hogy a korábbi verzióra való visszaállítás, vagy a win telepítés segítene, de nincs ennél egyszerűbb megoldás, ilyen bagatell hibára?

    Köszönöm a segítséget előre is!

  • NwL

    tag

    válasz NwL #125546 üzenetére

    Ha valakinek hasonló problémája lenne, ide teszem a megoldást, hátha hasznos lesz.

    A fél internet átnézése után, ez segített:
    Link

    Ez egy .reg kiterjesztésű fájl, lefuttatva az .exe kiterjesztésű programok elindultak.

    Javasolták még egy másik felhasználói fiók létrehozását. Nekem van másik fiók a gépemen, így csak átléptem oda, és ott minden működött rendesen, de a cél az volt, hogy az első fiókot rendbe hozzam. A .reg fájllal sikerült.

    Egyszerűen nem értem, hogy 2020-ban Win10 alatt egy .d64 fájltársítással hogy lehet tönkrevágni a rendszert ilyen egyszerűen... :W utoljára win95ben lehetett kitörölni magad alól a rendszert, ez is kb olyan szintű hiba. Egy már társított fájlkiterjesztést miért nem lehet egyszerűen törölni? Az előző windows verziókban volt ilyen opció, ebben a sz*r gépházban minden le van butítva. A vezérlőpultból is már minden ide irányít át, és ahogy olvasom teljesen ki is akarják iktatni... :(((

Új hozzászólás Aktív témák