Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Astrasattila

    tag

    Szervusztok!

    Tanácsért, segítségért jöttem, egy másik topikból irányítottak ide néhány napja, csak időhiánnyal küszködök. Bemásolom amit oda írtam, s kiegészítem az azóta történtekkel.
    Adott egy számítógép, Windows 10-zel. Frissítettem Windows 11-re, de nem tetszett, így visszatértem a 10-hez. Azóta olyan problémám van (ennek kb már egy éve, de eddig próbáltam nyugtatni magam), hogy látszólag véletlenszerűen nem enged hozzáférni az egyik HDD-n tartalmakhoz. Mindegy, hogy kép, zene, videó, csomagolt vagy tömörített mappa esetleg. Eddig többnyire kiírta, hogy nincs jogosultságom, kattintsak az okéra és megnyitotta. Ha meg mégsem, átmásoltam egy másik mappába vagy egy másik HDD-re, s szintén megnyitotta. De tegnaptól már ez sem működik, simán letilt, hogy nem nyitható meg XY fájl, s csak az ok lehetőség van. A tulajdonságok-biztonság alatt már végigzongoráztam 3x minden lehetőséget, de mindegy mit állítok be, nem enged sem rendszergazdaként sem felhasználóként jogosultságot. Amit külön nem értek, hogy rendszergazdaként vagyok bejelentkezve,s így sem enged semmit. De ezt csak 1 HDD-nél csinálja, a 2 SSD-nél és a másik HDD-nél nincs ilyen gond. Mi a tökszár lett elállítva? Esetleg telepítsem újra a Windowst? Legalább valami rendszert felfedeztem volna, hogy mit nyit meg és mit nem, de tényleg bármit letilt, most pl egy komplett sorozatra megadtam neki, hogy rendszergazda vagyok, engedi is, hogy megnyissam, de lejátszáskor már azt írja, hogy a fájl nem található.
    Azóta történt:
    Újratelepítettem a Windowst tegnap, a probléma továbbra is észlelhető. A telepítés alatt csak a C-meghajtó volt érvényben, a többit leválasztottam. Miután kiderült, hogy nem oldotta meg a problémát, újra nekiálltam a tulajdonságok/biztonság menünek. Annyit értem el, hogy már minden háttértárolónál létezik a probléma. Mivel a Windows nem oldotta meg a problémát, arra jutottam, hogy minden háttértálnál külön-külön alapállapotba kellene tenni a biztonsági szabályokat. Megtettem, de nem lett változás (kitöröltem mindet, majd egyesével megadtam neki a C-meghajtó alapján). Van más megoldás? Vagy formatáljam és megoldódik? NTFS fájlrendszer, nincs bitlocker, Windows 10 Home 64 bit. Amin a Windows van, azzal semmi probléma nincs, az összes többi meghajtóval viszont igen. Illetve még annyit vettem észre most, hogyha valami új dolgot elmentek (lehet az egy kép is), arra már kidobja a hibát, de a sokkal régebbi képeket meg tudom nyitni (max törölni vagy módosítani nem).

  • Astrasattila

    tag

    https://logout.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_148782-148782.
    Köszönöm, erre szombaton lesz időm, ez nem 10 mp ahogy látom.

    https://logout.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_148783-148783.
    Szervusz! Sajnos a hiba akkor is jelen van, ha TC-ben próbálom megnyitni.

    https://logout.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_148790-148790.
    HDD Sentinel sem ír hibát. Hogy a régi Windowson bekapcsoltam-e, azt nem tudom megmondani (jó eséllyel nem, 2005 óta használok PC-t, jelenleg is van 3, soha nem tettem ilyet. Van víruskereső a gépen (Avast ingyenes), tűzfal is van (Comodo ingyenes) és egy Zemana AntiLogger. De újratelepítéskor nyilván ezek nem voltak, s ennek ellenére sem tudtam megnyitni. Lefutattam az Ashampoo WinOptimizer programot, gyorsan lefuttattam, de nem talált gondot (lehet beállítani is kell valamit, majd szombaton átnézem).

  • Astrasattila

    tag

    válasz King Unique #148792 üzenetére

    Szervusz!
    Igen, mint írtam is, ez egy hosszabb olvasmány, s csak szombaton volt rá időm. Elolvastam, támpontnak nagyon jó volt, köszönöm szépen! Ugyan nem teljesen így, de megoldódott a dolog. Szóval köszönöm szépen a linkeket! :)

Új hozzászólás Aktív témák