Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikeee89

    senior tag

    Hello! A suliban ahol dolgozom, informatika érettségi előtt le akarjuk tiltani az usb pendrive-ok használatát. Találtam egy módszert, mellyel a Regedit-en keresztül le be lehet állítani, hogy a tanuló hiába teszi be a pendrive-ot, a sajátgépben nem jelenik meg (rendszergazda jogosultság szükséges!).

    Ha jegyzettömbbe beírod ezt a kódot, és elmented minden fájl kiterjesztéssel például (bármi lehet a fájlnév a végén a .reg a lényeg) usb.reg fájlnak, akkor ezután a fájlra kattintva egy lépésben letiltja a pendriveot. A HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR részen a Start értékét szerkeszti. 3 az alapérték, így működnek a pendrive-ok, 4-re állítva már nem. Visszakapcsoláshoz 3-asra kell visszaírni.

    A kikapcsoláshoz a kód:

    Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR]
    "Start"=dword:00000004

    A visszakapcsoláshoz

    Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR]
    "Start"=dword:00000003

    Üdv: Mikeee

  • Mikeee89

    senior tag

    Hello! Középiskolában vagyok rendszergazda, Windows 10 Education x64-es rendszer van a számtech teremben a gépeken, a tartományvezérlőn pedig windows server 2008.

    A tanulóknak egyszerű "nem rendszergazda jogú" fiókjuk van, tartományi belépéssel. Az info tanároknak és a rendszergazdának van tartományi rendszergazda fiókja.

    Azt tapasztaltam, hogy Windows Áruházból bárki-bármit letölthet/telepíthet, így a tanulók órán is játszanak mindenféle játékkal. Hogyan lehetne ezt letiltani? A szerver és a kliensgépeken a csoportházirendben kerestem megoldást, de nem láttam, a szolgáltatásokban sem lehet leállítani az Áruházat. Milyen megoldás lehetséges, hogy ne tudjanak játékokat telepíteni? Esetleg rendszergazda jogosultsággal engedélyezni csak a telepítést? Mert így egyik nap törlöm a játékokat, másik nap visszarakják.

    Előre is köszi a segítséget.

  • Mikeee89

    senior tag

    válasz betyarr #58972 üzenetére

    A dirtywindows-os megoldás segített, létrehoztam a regeditben a kulcsot és "Az áruházi alkalmazás le van tiltva Forduljon a rendszergazdához" szöveg fogadott újraindításkor :) Köszi.

    A csoportházirendes megoldás nem működött, mert nincs olyan beállítás. 1607-es verziójú Win 10 van a gépeken, azt olvastam, hogy az a megoldás a 1511-ig működött csak.

Új hozzászólás Aktív témák