Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akoska23

    aktív tag

    Sziasztok! Egy problémával fordulnák hozzátok! Windows7 ről frissítettem Windows 10 re (HP EliteBook 8460p) és sajnos a TP LINK TL-WN722N wifi stickem nem tudom működésre bírni az új oprendszer alatt. Win7 en tökéletesen működött most ha csatlakoztatom a gépre akkor megjelenik az eszközkezelőben csatlakoztatott eszközként hiba nincs a driver megfelelő viszont nem keres wifi hálózatokat. Win7/8 on úgy volt ha csatlakoztattam akkor "vezeték nélküli hálózatok 2" név alatt ott volt amit a stick látott most nincs ilyen. Akkor sem ha kikapcsolom a gép saját wifijét. Mit tudnák tenni szükségem van a cserélhető antennás stickemre.......... :F

    Köszönöm Ákos

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    válasz Sutee89 #20885 üzenetére

    TP Link Wireless USB Adapternek látszik. Elvileg a legfrissebb driver van fent de ránézek a linkre. :R

    Leszedtem az utolsó kettőt semmi változás.................... :F

    [ Szerkesztve ]

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    Már nem tudtam szerkeszteni de ez a helyzet:

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    Teljesen felforrt az agyvizem: Telepítettem a TP Link Utilitys progit ami kompatibilitási problémák miatt csak félig települt és nem lehetett használni. Kilőtte a beépített wifim de a stickel sem tudott mit kezdeni. Sajnos törölni sem lehetett uninstall közben csak azt írta hogy a win ezen példányával nem működik együtt. Gondoltam sebaj csinálok egy rendszer visszaállítást de nem volt visszaállítási pontom. Akkor legyen egy alaphelyzetbe állítás. Ez megtörtént viszont most a win nincs aktiválva és csak azt a hibaüzenetet kapom hogy nem sikerült. Mikor frissített win 7 ről minden rendben volt. Akkor gondoltam egy merészet visszaállok win 7 re de sajnos már nem adja fel ezt a lehetőséget mint korábban . Az ideg megöl............

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    Sziasztok. Adott egy Lenovo Thinkpad Tablet 2 Windows 10-el. Nem egy erőgép de eddig nagyjából a mindennapi igényeimre megfelelt. A gondok pár napja kezdődtek de vannak előzmények is. Win 8 al adták gyárilag és volt két driver ami sehogy nem akart települni vagyis a win szerint nem sikerült betölteni az illesztőprogramját. Az egyik a wifivel volt kapcsolatba a másik a Intel Dynamic Platform &Thermal Framework Processor Driver. Sikerült felraknom a drivereket de a gép lassabb lett gondoltam sebaj frissítettem win 10re. Minden sikerült de a két driver ugyanúgy nem működött. Nem foglalkoztam velük a gép működött rendesen de pör napja gondoltam miért is legyen olyan ami nem működik jól felraktam a Lenovo honlapjáról az Intel Driver packot. Figyelmeztetett hogy az előző verzió is ugyanez de végigcsináltam és megjavult az Intel drivere. A gép meg elromlott. Már egy sima skype közben is csak 10 percig bírja aztán elfogy a memória vagy valami mert úgy belassul hogy semmi sem válaszol a skype sem csak a gomb általi kikapcsolás segít rajta. Ma résen voltam és amikor észrevettem hogy lassul gyorsan megnyitottam aznerőforrás figyelőt ami szerint 17mb volt mindössze a szabad memóriám. Már nem emlékszem pontosan de valami msmgn.exe foglalta a nagy részét. Mit tudok csinálni? Nem akarom újratelepíteni és kezdeni előről az egészet.

    Még lenne hiba; bcmfn2 driver ez folyamatosan felkiáltójeles az eszközkezelőben nem is tudom mi az.

    És még egy ami lehet hülyeség de leírom; egy nap többször is korlátozott net kapcsolatom lesz ami abban merül ki hogy nem sikerül megújítani az ip címet. Ugyanazon a routeren a telefonomnak semmi baja újraindítás után vagy másik hálózatra csatlakozás után a tab is megjavul a hibanapló pedig tele van hálózati hibával.

    Egyszerre ennyi kérlek segítsetek mert már skypeolni sem tudok normálisan a családdal.

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    válasz #14595328 #26623 üzenetére

    Csak addig ment rendesen win 8.1 el ameddig meg nem kapta az intel driver frissítést mert az említett driverek ott sem indultak. Az a baj hogyha belassul semmilyen lehetőségem nincs képernyőmentést csinálni mert csak a kikapcsolás segít. A win updateon keresztül frissítettem.

    Csak simán böngészés közben is alig van memória.

    [ Szerkesztve ]

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    válasz #14595328 #26625 üzenetére

    A lassulás leginkább skype alatt tapasztalható igaz filmezés és böngészésen kívül másra nem használom. A driverek a lenovo honlapjáról vannak. Win 10 alatt is jól működött még meg nem kapta az intel driver packot és a helyzet ugyanez volt win 8 nál is. Viszont ha nem telepítem az intel drivereket ott vannak a hibás driverek az eszközkezelőben szóval ez egy ördögi kör.

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    válasz #14595328 #26631 üzenetére

    Nem kínál és még a Lenovo ellenőrző és driver kereső szerint is minden rendben működik. Biztos hogy a skype tekeri ennyire de miért az intel driver frissítésig nem volt ilyen gond de utána win8 és 10 alatt is. A skypeot többször újraraktam.......

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    Sziasztok! Ma nagy nehezen újra raktam a tableten ( Lenovo Thinpad Tablet 2) a Windows 10et de egy Intel drivert sehogy sem tudok felrakni ; Intel Atom Processor Z2760 Serial UART 16550 controller.
    Sem a Lenovo oldalán lévő Intel Driver Pack nem segít ( pedig a leírásban szerepel hogy benne van) sem a Lenovo driver tools sem pedig az Intel driver chekker nem tud vele mit kezdeni. Mit lehetne csinálni?

    Az hozzátartozik hogy a telepítés nehézkesen ment mikor kész lett alig akart működni nagyon sok eszköznek nem volt fent a driverje köztük a hálózat,érintőképernyő,sd illesztő, és vagy 10 ismeretlen eszköz. De ezek megjavultak a lenovo oldaláról leszedett driverekkel. Az is hozzátartozik hogy eredetileg win8 al adták a tabletet az lett frissítve win 10 re és teljes visszaállításkor már a win10 et telepítette amin előtte nem volt ilyen driver probléma.

    Elnézést ha hosszúra nyúlt de gondoltam ezek fontosak lehetnek a megoldáshoz.

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    Már kicsúsztam a szerkeztési időből de azt is hozzátenném hogy nagyon nehézkesen lehet használni a Microsoft Edge böngészőt 1-1 weboldal is megakasztja hosszú percekig csak az van hogy nem válaszol. Szerinem ez nem normális nem olyan gyenge kiépítésű a hardver. Arról ne is beszéljek hogy VLC média playeren filmnézés közben darabos recsegős lesz a hang nem bír egy sima avi val sem

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    Sziasztok! Rég jártam már itt de a most ugy érzem valami probléma van a géppel. Windows 7-et használtam lefrissitettem win10 re és van pár furcsaság. Az egész ott kezdődött hogy a videókártya illesztőt felrakta de nem lehetett maximális felbontásra állitani csak mikor lecseréltem egy régebbi illesztőprogramra amit a laptop gyártó oldalán találtam win7 hez. A másik furcsa dolog hogy nem lehet alapértelmezett programnak beállitani a VLC media playert mert nem is ajánlja fel a listában viszont az x-264 filmeket a gyári lejátszó el sem inditja bejön az ablak a film cimével tölt egy kicsit majd kilép. A harmadik gondom: Firefox inditáskor mindig megkérdezi hogy alapértelmezett böngésző stb de ez sincs a listában és elég idegesitő az meg hogy win10 alatt minden jelszómat elfelejti a Firefox pláne. (win7 alatt nem volt ilyen gondom). esetleg lehet az az ok a két emlitett programnál hogy még win7 re telepitettem őket?

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

  • akoska23

    aktív tag

    válasz brickm #35192 üzenetére

    A win7 nem a microsoft oldaláról letöltött képfájl volt az igaz.Mivel sérült a laptopom alján a matrica ezért telefonosan aktiváltam. A kérdés az lenne ha leszedem a win10 telepitőt a MS oldaláról a mostani windows 10ből kiolvasható kóddal tudom aktiválni? Vagy kell egy tiszta win7 telepités és utána frissités win10 re?

    A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

Új hozzászólás Aktív témák