Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz v.tom #20868 üzenetére

    Hogy a képnézegető jobban használható, mint a PM, azon vitatkoznék. A képnézegető meg tudja jeleníteni a mappában lévő összes képet, tudod módosítani a méretét, tudsz egyszerre több fájlt exportálni / módosítani / stbstb?
    Egy valamit nem vettem figyelembe.... Aki csak nézegeti, annak valóban lehet jobb a sima, mert a PM túl bonyolult lehet neki. De nekem sokszor keresnem, kivágnom, méretet csökkentenem kell, stbstbstb.

    De ha keresni kell, akkor az az egyszerűbb, hogy lépegetsz, vagy az, hogy rákattansz a miniatűr nézetre, majd áttekinted a rakás képet egy-két pillanat alatt, és rákattansz a keresettre?

    Eddig akárhány embernek megmutattam a TC -t, mindenki azt mondta, hogy sokkal átláthatóbb és sokkal kényelmesebben használható, mint az intéző. Csak sokan nem is tudják, hogy létezik ilyen megoldás.

    Sosem értettem, hogy miért jó az, hogy megkeres, jobbklikk, másolás, megint megkeres, jobbklikk, beilleszt. Vagy megnyit egyik, megnyit másik, megkeres, megkeres és áthúz.

    Ezzel szemben TC -ben megkeres, megkeres, áthúz, leokéz, vagy be is állíthatja, hogy ne kelljen leokézni.

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • Colos1

    őstag

    válasz v.tom #20883 üzenetére

    Ez a Win10 -es beépítettre vonatkozik? Mert akkor megnézem jobban, hogy mit is tud. Ha tényleg tud miniatűr nézetet, meg egyszerű vágás, exportálás stb műveleteket, akkor jó lesz az, a PM sem tud többet.

    (#20892) Döglött Róka: Tehát az Intéző + PowerShell ugyanolyan kényelmes.... És mi van akkor, ha a fenti képletből a PowerShell hiányzik? :U

    Válasz: nem kényelmes / nem tud mindent, amit kellene. Tehát visszatértünk oda, hogy az Intéző erre a feladatra csak korlátozottan alkalmas :) Nem úgy, mint a TC.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • Clemi

    veterán

    válasz v.tom #20883 üzenetére

    A TC más tészta, egy évtizedes, állandóan frissített szoftverről beszélünk, és nem vonja kétségbe senki a hasznát, egyszerűen csak nem mindenkinek kell. Ismerek olyan embert, aki gyorsabban csinálja a fájlműveleteket intézőben, mint én TC-ben. Ő azt szokta meg.

    Pont ez a lényeg, hogy a fájlműveletekre már a 8.1 óta nem is a TC-t használom, én sem, mert az intézővel sokszor tényleg gyorsabb és kényelmesebb. Van viszont elég sok dolog, amit szerintem azzal érdemes, sőt lehet hogy csak azzal lehet megoldani, az intézővel nem, mert nem arra van kitalálva. Aki tényleg csak legfeljebb fájlokat mozgat a saját gépén, annak főleg a jelenlegi intéző teljesen elegendő. De például olyan szintű és részletesen paraméterezhető csoportos átnevezést nem tudom mivel lehetne még megoldani (konkrétan itt akár egy sorozat össze-vissza című epizódjaira gondolok felirattal együtt) vagy FTP kapcsolatra mi más lenne alkalmasabb, vagy akár egy fájl atrributumainak az átírására milyen másik eszköz van? De nem kezdem el sorolni, mert mint írtam, a fájl mozgatási másolási műveletek azok amik az utolsók a sorban nálam amire használom. :R

Új hozzászólás Aktív témák