Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fehérsólyom

    aktív tag

    válasz #54072192 #97882 üzenetére

    Reggel még indulás előtt sikerült letörölnöm a TrueCrypt-et. (Ahogy tordaitibi is írja, eddig mindenhol a Portable verzióját használtam. Egy banális hülyeség miatt került fel a telepítős verzió :(.) A frissítést már nem tudtam újra elindítani, de kora este újra megpróbálom (azért előtte az eseménynaplóban lévő kódra rákeresek).

    A TrueCrypt pendrive titkosításhoz kell. Szerencsére nincsen szükségem a teljes meghajtó titkosítására (ekkor jöhetne ugye képbe a Bitlocker), így áttérek a csicso82 által is javasolt VeraCrypt-re.

  • Fehérsólyom

    aktív tag

    válasz #54072192 #97882 üzenetére

    Megtaláltam az eseménynaplóban a bejegyzést, pontosan úgy és ott, ahol mondtad. A leírás mindössze ennyi:
    Telepítési hiba: A Windows 0x800F0920 hiba miatt nem tudta telepíteni a következő frissítést: 2019-04 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1809 x64-alapú rendszerekhez (KB4493509).
    Ugyan hoz a Google találatot a hibakódra, de több Windows típusra (8, 8.1) és teljesen más csomagokra. Ezt az irányt elvetettem.

    Megpróbáltam a Windows Update-et újra, de a legnagyobb meglepetésemre nem ajánlotta fel ezt a frissítést. Konkrétan semmilyen frissítést nem ajánlott, azt mondta, hogy naprakész a rendszer.
    Még ott a Gépházban megnéztem a frissítési előzményeket és az utolsó, „legfrissebb” sorban az szerepel, hogy sikerült telepíteni az említett összesítő frissítést (alatta lévő sorban, szerepel, hogy kétszer nem).

    Bevallom nem teljesen értem, hogy hogyan lehet telepítve akkor, ha az utolsó minőségi frissítést visszavontam, ami pontosan ez volt. Azaz ezt kellett volna, hogy visszavonja, letörölje, azaz most nem lehetne a gépen (pontosan onnantól ragadt be a bejelentkezési képernyőnél, hogy felment a frissítés).

    Vezérlőpult -> Programok és szolgáltatások alatt is megnéztem a telepített frissítéseket, de ott a minőségi frissítéseket egyáltalán nem is listázza, csak a többi szerepel.

    A Gépház frissítési előzményei ablakban a frissítés nevére rákattintva megnyílik az adott frissítés support oldala. Erről az oldalról van link standalone package-ként letölteni ezt a frissítést.
    Letöltve, majd kézzel elindítva simán gördülékenyen és gyorsan települt. Ez a telepítés látszik a Gépházas frissítési előzmények között (igaz valamiért nem teljesen ezzel a névvel) és látszik a Programok és szolgáltatások alatt is (szemben a többi minőségi frissítéssel ami nem).

    Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a megismételt kézi telepítéssel tényleg azt sikerült tesztelnem, amit szerettem volna, de tény és való, hogy elsőre és sokkal gyorsabban és gördülékenyebben felment a frissítés, mint amikor a TrueCrypt telepítve volt.

    Még most érdemes újra telepítenem a Windows-t vagy majd csak három hét múlva fog emiatt a telepíti – nem tudja – telepíti, de beakad – eltávolítom – kézzel telepítem „játék” miatt belassulni/végleg leállni?
    Mennyire viseli az ilyen frissítési anomáliákat a Windows 10?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák