Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83209 üzenetére

    "Jól hangzik, csak nem igaz, ahogy én és sokan mások is tanúsíthatják."
    Problema akkor is 3/3 eddig nalam.

    "Lett ajánlva az exFAT, Neked az nem jó, marad az NTFS"
    Ez eso utan koponyeg szindroma. NTFS van rajta, ennel keletkezett a hiba. Nem relevans.

    "Ha jól van beállítva a tulaj/jogosultság"
    Miert kene nekem beallitanom?! Alap esetben minden filenak/mappanak (Mindenki es teljes hozzaferessel kell rendelkeznie. Kiveve, ha azt maskent nem akarom, akkor azt nyilvan elore beallitom vagy tudok rola.

    "illetve az öröklődés, a copy (és külön volume esetén a move) alapból örökli az új hely jogosultságait."
    Igy van, ez evidens.

    "Kivéve persze ha "máshogy" másolod, van rá mód"
    Igy van.

    "vigye magával a DACL-t (pl. azt hiszem a TC is tud így másolni"
    Ennek utana nezek.

    "Nem mi kezdtünk jönni azzal, hogy hány TB/PB adatot mozgattunk különböző OS-ek alatt. Bár ez irreleváns (független események)"
    Persze. Nem a mennyiseg volt a lenyeg, hanem nyilvan a suruseg :)

    "Az orvosos példa rossz volt, ha egészséges valaki (tipp), attól néha nem árt elmenni, nekem is lefut hétvégén a HDD-re egy gyorsteszt, pedig nem jelez se SMART se semmi."
    De, ebben a kontextusban helytallo. Viszont en is azert futtattam manualsian ellenorzest, mert nem stimmelt valami es igazam is lett. Nem a smart-tal volt bajom, hanem a fileokkal es az FS-sel.

    Amugy a tarhely anomalia meg midig fenn all. Tovabbra is tobb szabad helyem van, mint amennyinek szabadna lennie. Jelen esetben 1TB lemez, ugye 931GB. Volt rajta 119GB hely. Rakerult egy evadnyi 720p sorozat 19GB meretben. Azaz 100GB-nek kellet volna maradnia, de megis 110GB helyem van. Azaz lett 10GB helyem a semmibol :)

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák