Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz quailstorm #68463 üzenetére

    Nekem két különböző gépen is - amelyeken szándékosan elhalasztottam a 1709-re történő átállást, mivel nálam többszöri kísérletre sem jött össze, ezért egyelőre maradtak 1703-on - ugyanaz történt: látszólag feltelepült több más frissítéssel együtt a KB4048954 is, de a telepítés befejezésekor (újraindulás után) azt üzente, hogy tulajdonképpen már fent van, csak még kell neki egy újraindítás:

    Természetesen egy újabb újraindítás után sem változott semmi, szóval lehet, hogy feltelepült rendesen (a Windows buildszáma is átállt 15063.674-ről 15063.726-ra), de valamiért mégis azt kérte a frissítési előzményekben, hogy indítsam újra a gépet a befejezéshez...

    Nosza, "frissítések eltávolítása"! Ami eldob a Vezérlőpultba... Ott pedig úgy nézett ki, hogy ez a frissítés is rendesen települt, legalábbis semmi sem utalt rá, hogy még nem fejezte be. Sebaj, távolítsa csak el, rányomtam.
    Újabb fél órányi b@szkódás után nagy nehezen eltávolította a KB4048954-et, a Windows build is visszaállt a .674 végűre.

    Irány újból a WU, frissítések keresése. Megtalálja a KB4048954-et, elkezdi telepíteni újra - ezúttal már önállóan, hiszen az összes többi kisebb frissítés már sikeresen felment az előző körben. Újabb félórácska, és így, ezzel a módszerrel már feltelepült rendesen ez is, nagy sóhaj, homloktörlés...

    Konklúzió: kb. másfél órám ment el arra, hogy megoldjak egy problémát, ami a Windows egy olyan tevékenységéből adódott, aminek egy szimpla felhasználó számára konkrétan láthatatlannak kéne lennie. Nem lenne szabad egy sima összegző, biztonsági stb. frissítésnek arra kényszerítenie, hogy ennyi időt elb@sszak vele, ahelyett, hogy használnám a gépet arra, amiért elvileg van. Egyre többször érzem azt, hogy nem a gép van értem, hanem én vagyok a gépért. :(((

    És ma ugyanezt el kellett játszanom anyám gépén is, pedig az egy tök más hardverelemekből álló PC. Kb. annyi a közös bennük, hogy mindkettő intel procis. De legalább már előre rászántam azt a kb. másfél órát, és eleve úgy mentem oda.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák