Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz TRob1 #61004 üzenetére

    Én állítottam be. De továbbra is: ott van szabadon >2 GiB fizikai RAM. Tehát nem igaz, hogy nincs elegendő memória. Ez egy hatalmas nagy hiba a W10 memóriakezelésében.

    Az alkalmazás crash logjában 63% virtuális memória kihasználtság és 38% fizikai memória kihasználtság van. Ezek az adott alkalmazásra vonatkoznak. A globális commit charge 53%. Azaz fizikai és virtuális memóriából még 47% szabadon volt, amikor a W10 csak úgy kérdés nélkül be akarta zárni. Csak nem is sikerült neki (UWA-s alkalmazás egyébként), még a Task Manager sem tudott előtérbe kerülni. Így nem is tudtam kilőni sem, resetelni kellett a gépet fizikálisan.

    Persze lehet nem lenne hátrány ha a Win nem 4 GiB virtuális memóriát jelentene az alkalmazás felé ha nincs annyi (ebből ráadásul 2 GiB-ot ki is oszt az alkalmazásnak). Főleg, hogy Global commitable memory címén már csak a tényleges 9 GiB-ot tudja használni az alkalmazás, de erről is csak akkor szerez tudomást, amikor a Win jelzi (hibásan), hogy megtelt.

    Összefoglalva: a memóriamanagement fedezetlen váltókat ad ki az alkalmazásoknak. Ha ez nem memóriakezelési hiba az OS rrészéről, akkor mi? Olyan erőforrásokat oszt ki, amelyek nem is léteznek!

    Virtual memory: 2631024Kb/4194176Kb (63%) (1)
    Working set (process physical memory): 1623044Kb/4194176Kb (38%) (2)
    Commit charge (working set + process page file usage): 2246376Kb/4194176Kb (53%) (3)
    Global physical memory: 6357332Kb/8386004Kb (75%) (4)
    Global commitable memory (physical + pagefile): 9429980Kb/9434580Kb (100%) (5)

    (1) valójában csak 1 GiB, azaz 1048576Kb
    (2) feltételezem ez az alkalmazás számára kiosztott memória
    (3) ezt megint rosszul reportolja az alkalmazás felé
    (4) ez stimmel, és mutatja, hogy baromság az álítás, miszerint nincs elegendő memória
    (5) a mennyiség stimmel, a telítettség a hibásan kiosztott virtuális memória miatt lehet 100%.

    De összességében mutatja, hogy a W10 is előnyben részesíti a virtuális memóriát a fizikaival szemben. Inkább reszeli a vinyót, minthogy a hozzáférhető, és minden szempontból jobb fizikai memóriát osztaná ki. Pedig abból 4 GiB-ot rendelt az alkalmazáshoz, de annak meg alig több, mint a harmadát használja fel. Ez így egy rossz vicc.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák