Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #63761920

    törölt tag

    válasz #63761920 #52687 üzenetére

    Mármint időnként újra kell húzni mert hogy megtelik szeméttel?

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz #63761920 #52687 üzenetére

    Igen ez a megtelik szeméttel elég laikus megközelítés és akkor még finom voltam. Nekem az XP is ketyeg 2010 óta, meg a Win7 is és köszönik jól. A 8.1-el és a 10-zel több bajom volt eddig. 8.1 egyszer beborult, csak adatmegtartásos újratelepítés segített (ami az appokat törli kivéve a metrosakat).

    10-nél meg a legsúlyosabb az ehavi update volt eddig, az tragédia.
    Egyébként nem kell újrahúzni, ha ésszel használod, van egy megbízható vírusvédelmed akkor rendben van. CCleaner jó néha tempet, böngészőcachet üríteni, Lemezkarbantartó is van meg a rendszer visszaállítási pontok tudnak még sok helyet megenni. És az nVidia driver felelőtlen frissítése...

    Ami fontos: kerülni mindent, ami booster, faster, gyorsító, driver updatelő, telepítő, registry fixer meg mit tudom én még milyen hókuszpókuszok vannak amivel az emberek lassítják és fertőzik a gépeiket sikerrel, már androidon is.
    Drivert felrakod kézzel, az eszköz gyártójának honlapjáról, ha ott nincs, akkor az eszközgyártónak beszállító chipsetgyártó honlapjáról.
    Appokból törekszel a reklámmentes és nyílt forráskódú, vagy megbízható fizetős verziókra. Telepítésnél semmilyen offert nem fogadsz el!
    Böngészőbe reklámblokkoló alap, mostanság uBlock origint használok, AdGuard is jó dolog, Adblock Plus viszont lefeküdt a hiénáknak, szóval felejtős.

    Ja és népszerű Ad/Mal/Spywareket is jó lenne kerülni. Bit/u torrent helyett qBittorrent, Deluge, Tixati.
    Daemontools helyett Virtual Clone drive, nagyon spec igényekre meg Magic Disc.
    Crackelt képernyőfelvevők helyett open source OBS.
    Aztán biztos lehet még sorolni...

    Remélem megérte ennyi energiát belefeccölni, ha nem számodra akkor másnak :DDD
    Telemetria letiltására szerintem az O&O Shutup egy elég felkészült megoldás. Sajna az ehavi update annyira felnyomta az idegeim hogy nekiestem a 10-nek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák