Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shing

    őstag

    válasz #19617792 #38316 üzenetére

    Természetesen őrültség telefonokra a FullHD. 16" alatt nincs értelme. Nekem 19"-os 1280x1024 monitorom volt, ott már biztos szebb képet ad a nagyobb felbontás, de azért remélem érted a lényeget.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz #19617792 #38316 üzenetére

    Nem lenne őrültség PC-n sem a nagyfelbontás, csak ez a skálázás dolog...
    Wan olyan prohram, amiben működik a skálázás, hagyományos, desktopon is, de nagyonhamar bele lehet futni olyanba, ahol nem. Ésakkor megette a fene az egészet.
    Az előbb gyorsan kipróbáltam, beállitottam 125%-t. Firefox, kodi, izé, normálisan nézett ki, mert azokban nem csak átméreteződött a kép, hanem nagyobb betűtípust használt,, de pl. a portableapps inditoja az már vacak volt. Ahogy a taskbar ikonjai közül is alig volt olyan, amelyik megfelelő lett volna.

    Telefonon más egy kicsit a felbontás dolog, mert a mostani telefonos oprencerek az első kapavágástól kezdve fel voltak készítve a méretezésre. Így ott a felbontás csak annyiban számít, hogy mennyire finom vonalakat tud kirajzolni. 5"-os, 800*600 kijelzőn is ugyanoda teszi rendszer a századmiliméter vékony vonalat, meg Qhd-n is, csak utobbinal kicsit jobban néz ki. Hogy hol az értelmes határ a telefon felbontásban? Kitudja. Mert a telefonszám bepötyögésére majdnem mindegy, de a turistautak.hu szintvonalas térképeit azért csak jobb fulld-ban nézni.

    Nekem pl. volt 9.7"-os kinai tabletem, 2048*1536 felbontással. A mostani 10.1"-os, 1900*1200-ban. Nem mindom, hogy szar, sőt, ez is jó, de az apró részleteknél van érzékelhető különbség.

Új hozzászólás Aktív témák