Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Fandango #31302 üzenetére

    köszi szépen a segítséget.

    elég viharos váltás volt, az első percben baromira nem akart működni, fura hetkikus hibák voltak programindításnál, a betöltést se értettem. már elkészült a friss, ropogós Win 7 boot pendrive, mikor azért még egyszer bekapcsoltam, és láss csodát, minden ment szépen, teljesen feldriverezte magát. gondoltam, hogy akkor adok neki egy esélyt, szóval most ismerkedünk.

    pár dolog (ezt nem direktbe neked címezve :) ), ami nagyon szokatlan és zavar:

    - nem tudok belenyúlni, hogy mikor és mit driverezhet. szeretem én irányítani. remek, hogy magától lekapta az nV drivert, de nekem nem a 353.xx kellett volna, hanem már a 361.xx. szedhettem le DDU-val, és rakhattam fel az újat (és imádkoztam, hogy közben ne kezdje el ő is telepíteni a sajátját). ugyanez intel driverrel. vga tiltás után fel akartam rakni az igpu drivert, de azt is megoldotta nélkülem. remek fícsör, de nekem mégsem megfelelő. nem lehet ezt kiküszöbölni?

    - a start menü nem igazán testreszabható, ahogy észrevettem, itt rengeteg a korlát. nem tudom megadni, hogy egy-egy rögzített mappa pontosan milyen mappákra mutasson (W7 is örömködve megcsinálta már nekem ezt). nem tudok berakni olyan sokrétűen hivatkozásokat, mint eddig. nem tudom beállítani, hogy az Edge letöltési mappája mi legyen alapértelmezetten (sem azt, hogy a Letöltések link a Start menüben összefogja az általam beállított mappákat - akár böngészőnként szeparálva).

    a design ugyanakkor nagyon tetszik. az első hozzászólásomban említett tradícionális + csempés modern dolgok keverése viszont továbbra is fura és picit zavaró. nem értem, miért nem tudom rögzíteni a Vezérlőpultot a Start menüben, ugyanakkor a Gépház default ott van. (nem programként, hanem bal oldalon) azt sem értem, hogy miért volt szükség egyáltalán a kettőre, kvázi ugyanaz lenne a funkciójuk, de most csonka mind a kettő, az egyik elvesz beállítási lehetőségeket a másikból.

    - a korlátokra még egy példa: személyreszabás. azt meg tudom adni, hogy a háttérhez igazítsa az ablakok és a tálca színét, de az áttetszőség mértékét sehogy sem találtam. ha nem én böktem el, és tényleg nincs, akkor ez is furcsa öngól, érthetetlen, hogy maradhatott ki olyan, ami volt már és jó is volt.

    remélem még csiszolnak ezeken (és én is beletanulok dolgokba, mert gondolom a fenti leírásban van user-error is)

    mindenesetre, nos... szép :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák