Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz Döglött Róka #150651 üzenetére

    D. Róka: köszi, nem csak az alkalmazásokkal van baj. Sajna. A felvetésedre azért tettem egy próbát, pl. a Skype leszedésével és vissza – mi történik. Ezzel sok kockázat nem volt, mivel egyáltalán nem lehetett a merénylet óta elindítani. Leszedtem, böngészőből telepítettem, sima rákattra nem indult, újraindítás után is csak rendszergazdaként indítással. Ez teljesen új jelenség, azt már észleltem, hogy a Photoshop is így képes elindulni, de pl. az AutoCAD ekkor is félig életképes menürendszerrel.

    Amúgy nem látom az összefüggést, bocs, hogy egyes alkalmazások leszedésével-visszatelepítésével miként és miért is állna helyre a kardinális prg-ok (pl. PS, ACAD) és az op.rsz. működése – onnan, amilyen _lett_. Nincs itt valami félreértés? Ld. segítő, véleményező hsz-ok. S éppen az a feladvány, hogy a lényegi elemek és rsz újratelepítése nélkül lehet-e orvosolni a kialakult helyzetet. És mindezt pusztán feltételezések mentén, mert pl. hova tűnt a Windows Font mappából a megszokott néhány egyedi font file, amit minden Word használat elején be szoktam tenni?... Ezért IS valószínűsítem, hogy korántsem annyi történt a géppel, ami meg volt beszélve, vagy el lett ismerve.

    Az pedig igen bosszantó, hogy a helytelenül beavatkozó illető nem az egyenes, felelős kommunikáció mellett döntött, csak visszafelé lehet következtetni, mi történt. Pl. felnőtt emberként mondhatta volna, hogy: bocs, elcsesztem, ezt és ezt csináltam közben és/vagy utána, és gőzöm sincs, mit lehet tenni, de elmondom, mi történt, hogy jobb legyen kiindulás, akár te, akár más izzad a helyreállítással. (Úgy tett, még pár, utólag arcátlannak minősíthető húzással megspékelve – amit itt nem taglalok – , mintha minden rendben ment volna, holott nyilván észlelte, mit okozott. Mostanra bőven összerakható, hogy az esély, hogy ne észlelte volna, közelít a nullához.)

Új hozzászólás Aktív témák