Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Jorus #132148 üzenetére

    Nem pontos az információd. Volt vagy 2-3 kiadással korábbi Windows 10 build amiben az optimalizáció rész ("meghajtó optimalizációja" ezt elkezded beírni a start menüben és ki is adja) nem futott le, sőt az SSD-t is töredezettség mentesíteni akarta a Windows minden rendszer indulás után de az eseménynaplóban látszott, hogy ez a kérés vissza lett utasítva oka: a meghajtó nem HDD hanem SSD, tehát a töredezettségmentesítés nem futott le és a TRIM parancs is működött tehát VALÓS gond nem volt belőle sajnos pont emiatt mivel ez inkább csak látszat probléma volt a Microsoft is sokáig nem is foglalkozott a javításával mivel alacsony prioritású hibának értékelte (jogosan) de végül a következő build-ben ha jól tudom már javítva lett)

    Lényeg: a Windows nem defragmentálta az SSD-t, és a TRIM aktív maradt.

    Az is fontos, hogy a HDD-t sem töredezettség mentesítette minden rendszer indulásnál hiszen kb. 3-5% alatti töredezettség esetén még nem foglalkozik vele, ekkora töredezettség bőven belefér, persze ha perfekcionista vagy akkor valami külső töredezettség mentesítőt rá lehet engedni én volt hogy foglalkoztam ezzel pl. PerfectDisk, DisKeeper stb. de SEMMI előnyt nem éreztem, úgyhogy leszoktam róla és azóta nem foglalkozom vele, hagyom a rendszerre.

Új hozzászólás Aktív témák