Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz zolee001 #124241 üzenetére

    ugyanakkor van a win10 nek ismert hibája miszerint elfelejti a credentialokat
    Évekkel ezelőtt manuálisan felvett credential bejegyzések ott virítanak a credential managerbe (elég hamar feltűnne, ha nem lennének ott). Ez is egy olyan hiba lesz ami rajtam kívül mindenki mást boldogít? :DDD

    (#124245) SunMount3r: Gondlom másnak is szokott ilyet csinálni
    Biztos csinálna, de mivel hetente/kéthetente rányomok a csekkforápdéccre, az meg újraidőzíti 2 hétre a scheduled jobot, így soha az életben nem restartolt magától.

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zolee001 #124241 üzenetére

    Az 1000+1 kérdéshez csatlakoztam pár napja azzal, hogy a múlt havi valamelyik 2004 update csétszeszte az IP\megosztásnév alakú hálózati csatlakozást azzal, hogy köv. restart után a 2004 immár képtelen ismételten felépíteni az egyébként addig hibátlanul működő( azaz, az útvonalon, a megosztott mappában írható, olvasható) hálózati kapcsolatot.
    Magától tönkrement. Olyan gépeken is, ahol hónapokkal ezelőtt már fel volt véve, és eddig hibátlan volt, tehát nem kellett host file, meg semmi más, és ment.

    Ez nem user error - pláne nem 10+ db userre - hanem az MS egyik kiváló update-je.

    A kérdés csupán az, vajon mikor lesznek képesek ezt javítani, mert a tegnapi update után ma megpróbáltam a
    - töröltem a hibásnak (piros X) mutatkozó hálózati meghajtót;
    - beírtam az IP\megosztásnév alakú nevet, amihez elsőre nem (cancel), másodikra azonnal képes volt a Win 10 2004 csatlakozni, az szépen, rendben működött;
    - újraindítottam a Win 10-et,

    és "természetesen" elment kukába az egész, piros X van, a megosztás nem érhető el..
    Ehhez a remek munkához csak gratulálni tudok az MS-nek..

    update: még a múltkor próbáltuk az FQDN\megosztásnév alakot a hálózati meghajtó felvételénél, az is éppen egy restartig működött, majd törölve sem ment akkor már, csak IP-vel csatlakozva, majd restart után IP-vel nem ment, de FQDN-el igen, és épp amikor és amivel kedve van, megy, amúgy meg nem.
    Remélem, csinálnak ezzel végre valamit, ha már a tönkretétel ennyire jól ment.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zolee001 #124241 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséged, :R

    ..de úgy vélem, hogy ha valami eddig hibátlanul működött, akkor a hiba feltárása lenne a feladat, és nem a hálózat mindenféle eltekergetése.
    Az általad többször leírt tűzfal OFF nem valós alternatíva, ebben egyetértünk.

    De, hiába írtam le, hogy nem az a baj, hogy nem lehet felvenni a hálózati meghajtót - akár IP cím alapján is - hanem az a gond, hogy egy restart után az előzőleg tökéletesen működő kapcsolat immár nem csatlakozik.
    Ezt nem tudod tűzfal vagy port hibának vélni, hiszen akkor már az első esetben sem menne a kapcsolat, igaz?

    Én azért jeleztem itt a hibát, mert azt gondoltam, talán nem egyedül csak én futottam bele ebbe, és elképzelhető, hogy valaki a hibakeresésre már több időt szánt, vagy akár csak szerencsésebben keresett, így lesz megoldása erre a teljesen logikátlan működésre.

    A Windows csak azt fújja, ha rákattintok a piros X-es felvett hálózati megosztásra, hogy "A helyi eszköznév már használatban van. A kapcsolat nem állt helyre". Ez, sajnos számomra semmitmondó.

    Ha valakinek van erre megoldása, az továbbra is érdekel!

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák