Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz King Unique #100077 üzenetére

    Na de az a helyzet, hogy először a Windows, és a Linux is az SSD-n volt, és semminek semmi baja nem volt a HDD-vel. Ahogy telt az idő, a Windowsnak egyre több hely kellett, már nem tudott frissülni se, ezért az egészre Linuxot tettem. Mostanában pedig gondoltam, hogy csak kéne a Windows is, mert Linuxon nem tudtam megcsinálni amit akartam. Szóval eddig nem volt problémája a Linuxnak sem. 2 napja, először mivel az egész SSD-n Linux volt, és csak Linuxom volt, gondoltam megpróbálom a Windowst a HDD-re tenni, ezért Linux alól lekicsinyítettem az ntfs partíciót. Ez annyiból állt, hogy a kb. 3GB-ot áthelyezte előbbre ami a végén volt szétszórva. 2,13TB foglalt, ezért nem szívesen tettem volna arrébb az egészet pár MB-al. Ezután elindítottam a Windows telepítőt, hogy felrakjam a HDD-re, de a GPT miatt nem lehetett. Újraindítottam, betöltött a Linux, létrehoztam a Linux partíciókat a végén, hogy átmásoljam a /home partíciót, hogy ha a Windowst nem lehet a HDD-re tenni, a Linuxot hátha. Aztán a grub miatt először a Windowst telepítettem az SSD-re, vagyis töröltem a Linuxot. Aztán telepítettem a Linuxot a HDD végére, mert akkor még látta, lehetett. Újraindítás után nem tudott bebootolni, kereste a grubot, így nem indult semmi, mert alapból az SSD-ről bootolt volna, azon volt a Windows, de ott kereste a grubot, a HDD-nél meg el se jutott addig, hogy hibaüzenetet írjon, lefagyott a verify dmi pool data-nál. Ezután újraraktam a Windowst az SSD-re, és azóta ott tartok, hogy elindult a Windows, és ezt követően akartam ismét telepíteni a Linuxot a GRUB miatt, de már nem látta. Szóval nem is a méretezés után történt, hogy nem látta, hanem a Windows telepítés>A Linux telepítés>A Windows telepítés után.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák