Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manaur

    újonc

    Sziasztok!
    Van egy igen nagy problémám a Windows 8.1-gyel. 1 évvel ezelőtt átváltottam az asztali gépemen windows 7-ről sima 8-ra. Perfektül működött, de mégis inkább úgy döntöttem hogy visszaállok a 7-esre. Most ahogy kijött a 8.1 elhatároztam hogy ezt már megtartom és újratelepítettem a rendszert. A telepítés sikeres volt, megcsináltam a fiókot, kiválasztottam a színt stb... majd amikor rányomtam hogy befejezést, elkezdte előkészíteni a gépet 30%-nál lefagyott, semmi nem mozdult. Vártam vele majdnem 2 órát de nem történt semmi. Gondoltam újraindítom, mert úgy is kiírta hogy még egyszer újraindul. Megtörtént a reboot, fel is állt a rendszer. Kb 5 perc használat után (IE-t akartam lecserélni Chrome-ra) ugyan úgy lefagyott a rendszer, de a várakozás itt sem segített. Itt már elkezdtem gyanakodni hogy valami gáz van és gondoltam hogy inkább visszarakom a sima 8-at, mert az még működött. Hát fel is tettem majd ez is szintén úgy ahogy a 8.1 a telepítés végén megállt. Reboot, de használat közben is kifagyott.
    Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a megoldás erre a problémára!

    Gép adatai:
    Gigabyte ga-m52l-s3 alaplap /* legfrissebb BIOS van fent */
    AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processzor 5000+
    NVIDIA GeForce 8600 GT
    2x 1GB Kingston DDR3 RAM

    A rendszer követelményei (maga a vas igaz nem mai) megfelelnek. A Windows 8 egy éve hiba nélkül működött. Pendrive-ról telepítettem (amire nem csak úgy drag and drop-oltam a dolgokat, hanem a RUFUS nevű programmal telepítettem rá). Jelenleg visszaraktam a 7-et, ami hiba nélkül működik.
    Ja és ami a legfontosabb, hogy nem torrent-ről szedtem le, hanem MSDNAA-ról leszedett eredeti Windows-zal próbáltam!!!
    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • manaur

    újonc

    válasz slice14 #38449 üzenetére

    Tisztán telepítettem fel rá a windows 8.1 Pro 32 bit-es változatát. Sajnos ugyan az a gond, habár most nem az előkészítésnél akadt meg, hanem az újraindítás után az alkalmazások telepítésénél. Reboot után is csak pár percig tudom használni aztán megfagy.

  • manaur

    újonc

    Sziasztok!
    Van egy igen nagy problémám a Windows 8.1-gyel. 1 évvel ezelőtt átváltottam az asztali gépemen windows 7-ről sima 8-ra. Perfektül működött, de mégis inkább úgy döntöttem hogy visszaállok a 7-esre. Most ahogy kijött a 8.1 elhatároztam hogy ezt már megtartom és újratelepítettem a rendszert. A telepítés sikeres volt, megcsináltam a fiókot, kiválasztottam a színt stb... majd amikor rányomtam hogy befejezést, elkezdte előkészíteni a gépet 30%-nál lefagyott, semmi nem mozdult. Vártam vele majdnem 2 órát de nem történt semmi. Gondoltam újraindítom, mert úgy is kiírta hogy még egyszer újraindul. Megtörtént a reboot, fel is állt a rendszer. Kb 5 perc használat után (IE-t akartam lecserélni Chrome-ra) ugyan úgy lefagyott a rendszer, de a várakozás itt sem segített. Itt már elkezdtem gyanakodni hogy valami gáz van és gondoltam hogy inkább visszarakom a sima 8-at, mert az még működött. Hát fel is tettem majd ez is szintén úgy ahogy a 8.1 a telepítés végén megállt. Reboot, de használat közben is kifagyott.

    Gép adatai:
    alaplap: Gigabyte GA-B85M-HD3 (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
    CPU: DualCore Intel Pentium G3220, 3000 MHz (30 x 100)
    VGA: AMD Radeon R7 200 Series (1 GB)
    RAM: Samsung 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
    táp: Chieftec GPS 400AA-101A 400W

    A rendszer követelményei megfelelnek. A sim Windows 8 két éve hiba nélkül működött. Pendrive-ról telepítettem (amire nem csak úgy drag and drop-oltam a dolgokat, hanem a RUFUS nevű programmal telepítettem rá). Jelenleg visszaraktam a 7-et, ami hiba nélkül működik.
    Szerintetek Szerintetek mi lehet a probléma és a megoldás?
    Előre is köszönöm a válaszokat

Új hozzászólás Aktív témák