Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rukh

    aktív tag

    Üdv!

    Segítségre lenne szükségem!

    Az otthoni hálózatom:

    Vodafone LTE Cube (wifi off, DHCP on, IP: 192.168.8.1, UPnP on, DMZ-ben a router WAN IP-je) utp kábellel összekötve a TP-Link router WAN bemenetével (WAN IP: 192.168.8.101, LAN IP: 192.168.0.1, DHCP on, wifi on), a LAN bemenetekre kötve a routerben fixált IP címekkel a TV (192.168.0.100), a média lejátszó (192.168.0.101) és a PC (192.168.0.102).

    Minden eszközön van net (mobillal és táblagéppel is wifi-n), a média lejátszó látja a PC-n megosztott mappát, le tudja játszani a benne lévő fájlokat, a PC (W7 64 bit Ultimate) intézőben a hálózatoknál látszik a média lejátszó, de nem tudom megnyitni: ha az ikonjára kattintok és megadom a felugró ablakban a default felhasználót és jelszót (Popcorn Hour A-410 a lejátszó), az intéző leáll, újra kell indítani, a hibaüzenet a következő:

    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: Explorer.EXE
    Alkalmazásverzió: 6.1.7601.17567
    Alkalmazás időbélyegzője: 4d672ee4
    Hiba – modul neve: StackHash_423a
    Hiba – modul verziója: 6.1.7601.23418
    Hiba – modul időbélyegzője: 5708a857
    Kivételkód: c0000374
    Kivétel – eltolás: 00000000000bf262
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 423a
    További információk 2: 423adab2099b2868015cb9460891eb88
    További információk 3: 6db9
    További információk 4: 6db9ca3771d3accfcf6c465608427e9d

    Hasonló a helyzet a Total Commander esetében is: látja, de megnyitni nem tudom, és az intézőhöz hasonlóan leáll a TC is.

    Ha semmit nem írok be a felugró ablakba, hanem Esc-el visszalépek, akkor is leáll az intéző és a TC is.

    Böngészőbe beírva a média lejátszó IP címét, nem lehet hozzá kapcsolódni.

    A hálózatok topikból irányítottak ide, a W7 valamilyen hibáját vélelmezve.

    A rendszeren IObit Malware Fighter és Privacy Eraser védelmi progik futnak a W Defender mellett, ha kikapcsolom őket, ugyan úgy nem tudok kapcsolódni és leaáll az intéző és a TC.

    Ha valakinek van ötlete, javaslata, legyen szíves megírni!

    Kösz és üdv,
    Rukh

    Üdv mindenkinek, Rukh

  • rukh

    aktív tag

    Hi!

    Légyszi segítsetek:

    Kaptam egy öregecske HP Pavilion PC-t (Win 7 Pro, P4 3,4 GHz proci, 4 GB RAM), ami jól működik, azonban bekapcsoláskor/bootoláskor a képernyőn hosszú másodpercekig görgeti a betöltődő Windows-fájlokat. Hogyan tudnám ezt a kiírást megszüntetni?

    Kösz és üdv,
    Rukh

    Üdv mindenkinek, Rukh

  • rukh

    aktív tag

    Hi!

    Kérem a segítségeteket:

    Van egy öregecske 10+ éves Lenovo C200 3000 notebookom (4 GB RAM, Intel Core2 T7200, Mobile Intel G945 Express, 256 GB SSD a rendszernek, 120 GB HDD a tároláshoz). Annak idején rendszeresen használtam, a Windows 7 normálisan futott (sétált ...) rajta, a Windows 10 is ment, (nem sokáig, mert nem találtam drivert a WiFi kártyához). Pár éve "nyugdíjaztam", időről időre feltöltöttem az akksit, egyébként nem volt használatban. Másfél éve a Windows helyett a központilag ingyen biztosított Linux alapú programcsomagot tettem rá, ezt lehet frissíteni, nem úgy, mint a Windows 7-et.

    Mivel a Linuxhoz sem találtam WiFi drivert, ezért a napokban visszatettem a Windows 7 SP1-et, működik is rendesen. A telepítéskor benne maradt az SSD és a HDD is, ami azzal az eredménnyel járt, hogy az SSD-re települt a Windows, a Program Files stb... , a HDD-n pedig létrejött egy 512 MB-os FAT partíció.

    Ha úgy indítom a gépet, hogy nincsen benne a HDD, akkor hiányolja az NTLDR-t (az 512 MB-os FAT 32 partíción lehet?) és nem indul a Windows. Ha visszateszem a HDD-t, minden OK.

    Hogyan tudnék "mindent" az SSD-re áttenni, hogy a HDD nélkül is induljon a Windows?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv mindenkinek, Rukh

  • rukh

    aktív tag

    válasz gregory91 #71187 üzenetére

    Kösz a javaslatot!
    A telepítések története az alábbi: megvásárláskor a gépen XP volt a HDD-n, utána tettem bele SSD-t és erre telepítettem a W7-et, majd próbaként a W10-et, majd a Linuxot és ez után újra a W7-et , az SSD mellett végig benne volt a HDD is.

    Az utolsó W7 telepítés után, amikor kivettem a HDD-t írta ki az NTLDR hiányát. Jelenleg az SSD-n van a W7 ( C: ) , a HDD-n van egy 512 MB Fat 32 betűjel nélküli partíció, amiről ezt írja a lemezkezelő: Rendszer, aktív, elsődleges partíció - ennek a tartalmát nem tudom megnézni.
    A HDD maradékát NTFS-re formáztam, ezt látja a gép is E: meghajtóként, jelenleg üres.

    Üdv mindenkinek, Rukh

Új hozzászólás Aktív témák