Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    válasz Mercutio_ #5008 üzenetére

    Üdv!
    Én nem találkoztam még vele, de korábban már olvastam róla, és ilyenkor elmentegetem a leírásokat, neked ezt találtam:
    Nem tudom, hogy ez segít-e, majd eldől. Nézd meg az okokat, hátha rád vonatkozik valamelyik...

    A Kötet árnyékmásolata szolgáltatás bizonyos íróprogramjainak időtúllépését előidéző probléma hosszan tartó árnyékmásolat-készítési folyamatok esetén fordulhat elő. Ez a probléma főként olyan számítógépeken jelentkezik, amelyek lassú merevlemezes meghajtókkal, kevés memóriával vagy lassú processzorral rendelkeznek. A probléma azokat a számítógépeket is érintheti (például tartományvezérlőket), amelyeken a lemezírási gyorsítótár ki van kapcsolva.

    Az árnyékmásolat készítése komplex sorrendben végrehajtott folyamatközi hívásokat foglal magában. A folyamatközi hívások biztosítják, hogy a Kötet árnyékmásolata szolgáltatás összes fontos íróprogramja (például az SQL, az Exchange Server, a rendszerszolgáltatások és más programok) kiürítse adatpufferét az árnyékmásolat készítése során. Ezen felül a Kötet árnyékmásolata szolgáltatás néhány íróprogramja, mint például az Exchange íróprogram, egy előre meghatározott ideig nem végez írást. E várakozási időtartam alatt elkészülhet az árnyékmásolat. Az íróprogramok késleltetik az írást annak érdekében, hogy az árnyékmásolat és adatpuffereik tartalma azonos legyen. Lassú processzor, kevés memória vagy a bemeneti/kimeneti szintek erős terhelése esetén azonban a következő hibajelenségek tapasztalhatók:

    Az íróprogramok nem ürítik ki adatpuffereiket.
    Az íróprogramok a meghatározott időtartam letelte előtt írni kezdenek.

    A probléma következtében nem sikerül az árnyékmásolat létrehozása.

    Fontos: A Kötet árnyékmásolata szolgáltatás íróprogramjaiban egyéb feltételek esetén is felléphetnek hasonló hibák. Ilyen feltétel a szabad lemezterület hiánya vagy a számítógép nem megfelelő konfigurációja. Ez a gyorsjavítás csak azoknak a meghatározott időtúllépési hibáknak az elhárítását teszi lehetővé, amelyek a Kötet árnyékmásolata szolgáltatás íróprogramjaiban léphetnek fel véletlenszerűen a biztonsági másolatok készítése során. A Microsoft kifejezetten ajánlja az eseménynapló megtekintését a Kötet árnyékmásolata szolgáltatással kapcsolatos minden olyan hiba esetében, amely az íróprogram leállását okozhatja.

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák