Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz Csabee. #13448 üzenetére

    Minek visszaállítani? Azért törlöd, hogy tiszta lappal indulj, nem?

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Csabee. #13448 üzenetére

    "az adat visszaállítás az már húzósabb szokott lenni"
    Az a két nap.
    Mert én nem csak azt értem újratelepítésen, míg először megjelenik a desktop, mert az tényleg 1 óra. Hanem azt az időt, amíg ugyanúgy tudom használni a gépet, mint a formatcé előtt. Egy rakat program feltelepítése, konfigurálása is beleszámít.
    Arról nem beszélve, hogy frissítések miat vagy 10x újraindul a gép, mire friss állapotba kerül. Aztán felrakod az office-t, és megint 30-40 frisstés...

    "A jövőben használj megfelelő backup/restore alkalmazást"
    Természetesen van. És ha arról van szó, hogy egyszercsak a vinyó elkezd csúnya hangokat kiadni, akkor azt veszem elő, és a gép szétszedésével, vinyó kicseréléssel együtt fél óra alatt újra van windowsom. De itt a 0-ról újratelepítésről volt szó, nem a mentésről.
    Vírusra viszont ez nem jó, mert azzal a backuppal visszarakom a vírust is :)
    Mondjuk, az meggondolandó, hogy időnként elrakni egy system image-t (már, ha van elég hely a külső vinyón), és ilyen esetben, akkor abból visszaállítani a rendszert, és már csak egy kevés adatot kell újra előszedni egy frissebb mentésből.
    Másik, amire nem jó a backup, ha 32-ről 64 bitre szeretném cserélni a rendszert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák