Keresés

Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz oilver1 #32827 üzenetére

    Valamilyen szinten fogsz gyorsulást érzékelni, hiszen a w7 jobban van optimalizálva a meglévő erőforrások minél ésszerűbben való kihasználására de nekem a 4gb ramból alapjáraton 1,26gb-ot eszik meg a rendszer, indítok mellé egy firefoxot (tudom, nem vagyok sikeres ember :DDD ) és rögtön 1,5gb a használt memóriamennyiség. Erre érdemes odafigyelni.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Morden24

    nagyúr

    válasz oilver1 #32827 üzenetére

    A te hardvereddel az OS valószínűleg jobban fog működni, gyorsabb apptöltések, jobb memória- és virtuális memória használat, magok közötti elosztás stb.

    A géped nyers teljesítménye nem fog változni, mivel a hardvert magát nem cserélted ki.

    Ja, és NEM, NEM FOG 1,5öt MEGZABÁLNI A RAMBÓL. A teljes rendelkezésre álló ram függvényében használ ki, általánosan 30-40% között, legalábbis uscve. Ez nálad olyan 800-900Mb memóriát fog jelenteni.
    Mindazonáltal a memóriamanagement sokkal jobb, azaz jobban bánik a rendszer a rábízott erőforrásokkal. Ezért lehetséges, hogy a felhasználás közben gyorsulást érzékelsz, holott magának a gépnek a teljesítménye természetesen nem változik.

    P.S.: Már a Firefox sem akkora szutyok memóriahasználat terén, mint volt, szóval azt sem kell azért túlspilázni. Ott meg a betöltendő add-onok (vagy akármi whatsname-ek, nemtom rókán hogy hívják őket) mennyisége és minősége erősen befolyásolja a ramhasználatot...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Aktív témák