Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz repvez #3715 üzenetére

    Ja OK, azt hittem, az a kódod egy az egyben tényleg, amit beírtál. :)

    Na, már értem a problémát.
    Azért javasoltam a gyökérkönyvtárból való kiindulást, mert azt hittem, a saját gépeden van telepítve Apache server, és pl. localhoston keresztül próbálod elérni a fájlokat, tehát pl. a főoldaladat így nyitod meg böngészőben saját gépedről: http://localhost/index.html
    De ezek szerint Te valahogy ehhez hasonlóan nyitod meg az oldaladat:
    file:///I:/honlap/index.html
    így meg érthető, hogy a gyökérkönyvtár (tehát a "/") jelen esetben nálad az "I:" meghajtó lesz (Windows), ehhez képest viszonyít mindent.
    Szóval ebben az esetben nálad mégis maradni kell a könyvtárak közötti fel-lelépegetésnél, tehát a '../emblemak' és ehhez hasonló könyvtárhivatkozásoknál.
    Úgyhogy vissza a jövőbe. :D
    Vissza az egészet, most mégse a roothoz képest hivatkozgass. :)

    Jól értem, hogy most a galeria.html fájlt nyitod meg, ugye?
    Na, az a lényeg, hogy a "../" azt csinálja, hogy a jelenlegi könyvtárhoz képest eggyel feljebb ugrik.
    Tehát ha a html/galeria.html fájlban vagy, és mondjuk ebben a fájlban szeretnél hivatkozni az honlap/menu.css fájlra (csak mondtam valamit a fájljaid közül) akkor a következőképpen kell ezt innen megtenned:
    "../menu.css"
    Mert így feljebb ugrik eggyel a "html" könyvtárból a "honlap" könyvtárba, amin belül meg is található a "menu.css" fájl.
    Remélem ez így érthető.

    A felrakott kódod pedig jónak tűnik.
    DE mivel itt most nem a gyökérkönyvtárhoz képest viszonyítva játszadozunk a linkekkel, a clearbox.js-ben végül próbáld meg így átírni a CB_ScriptDir változódat:
    var CB_ScriptDir='clearbox';

    Bár nem biztos, hogy jó így, most nincs előttem a clearbox.js, hogy végül is hogyan pakolja be a szkripteket, mihez képest.
    Ha végképp nem megy, akkor próbáld meg így a saját gépeden, aztán majd átírjuk, ha legalább idáig eljutottunk:
    var CB_ScriptDir='/honlap/JavaScript/clearbox';

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák