Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz ActionPS #4945 üzenetére

    És mit csinálsz a szuperhardveres, szuperjóminőségű (direkt egybe írva), szuperdrága cuccoddal a préri közepén? Elégeted, hogy legalább füstjeleket küldhess vele?
    Komolyan mondom, te vagy Marvin vagy, a depressziós robot a Galaxis útikalauz stopposoknak c. filmből, vagy egyszerűen buta.

    Csak egy sztori, amit vissza is olvashatsz, mert le is írtam a topicban: anno, amikor tesztelgettem a kodekeket mobilon, szoftveresen (irgum-burgum, fujj, köpd ki, az rossz! használhatatlan! hibás! nem működik! bizonytalan! megbízhatatlan! stb...!), az iLBC és PCMU kodekekkel kísérleteztem, és mivel a vezetékes hívás ingyenes FVD-n, így egy IVR-t (az ELMŰ-ét) hívogattam (mert a 40-es számukhoz tartozik egy 1-es körzetű normál vezetékes is). Ekkor történt, hogy azt hittem, PCMU kodekkel voip hívást indítok, de az előző hívásokhoz képest pocsék volt a hangminőség, kásás, bugyborékolós. A hívást kinyomva jöttem rá, hogy ez bizony GSM-en ment véletlen. Ugyanis PCMU kodekkel, wifin (de legalább 30%-os 3G térerő mellett is, igaz, mobilneten a magas hibatűrésű iLBC kodeket használom) kristálytiszta a hangminőség, ami nem meglepő, mert a GSM kodek bitrátájának többszörösét használja a PCMU. Meg is lepődtem, hogy ilyen jó hangminőség jöhet telefonból. Nokia 701, Belle FP1, SIP protokoll. Tisztán szoftveresen. Akár a mező közepéről. De majd legközelebb előbb kiépítek egy optikai hálózatot a rétre, majd kicuccolok a hűdenagyon hardveres motyómmal és egy aggregátorral a közepére, és szupermegbízhatóan, szuperstabilan, szuperminőségben, szupermen módjára telózok. Ja, hogy mindezért annyit fizetek, hogy a büdös életben soha nem hozza vissza a percdíjon nyert összeg az árát...?

    Csak egy kérdésem van: te fel is fogod, amit írunk, vagy write onlyban (sopánkodás onlyban) vagy?
    De lenne egy kérésem is: mondj nekem megoldást olcsó mobilhívásra, mobileszközön, mobilitást igénylő környezetben (mondjuk a réten, ha már felhoztam korábban), és mindezt hardveres megoldással, és ne mobilnet használatával! Tudsz ilyet? Nem. Köszönöm, ülj le fiam, egyes.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • gelez

    csendes tag

    válasz ActionPS #4945 üzenetére

    Azóta pár óra hívást lebonyolítottam. Wifis kapcsolattal majdnem tökéletes, mobilnettel néha kell egy kis kompromisszum, de működik. Szóval jó lenne ha elhúznál innen a francba, ne rontsd itt a levegőt, ha nem tetszik ez a rendszer fizesd az 50ft-os percdíjakat!

Új hozzászólás Aktív témák