Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Guszti

    aktív tag

    válasz Guszti #11125 üzenetére

    Rakerestem, es elegge gyokerek, tehat ha veszel +netet, akkor az csak szamlazarasig el, viszont van 100MB 500Ft-ert, ha csak telefonalasra hasznalod, akkor vegulis 100 perc van az elofizuhoz, es van 150+100MB net, amivel azert meg 400 percet gond nelkul el lehet beszelni, tehat KB 500 perc 3200 forintert + a voip koltseg. Es akkor nem feltetlen kell ketkartyas mobil. Es akkor csak nem egy feltoltos elofizud van, amirol ha epp elfogyott a penz, es nincs net, akkor nem tudsz telefonalni, illetve idokent azt is fel kell tolteni, hogy aktiv maradjon.

    [ Szerkesztve ]

  • F1DO

    senior tag

    válasz Guszti #11125 üzenetére

    Látod ez már ár/érték arányban nem valami jó..

    Volt egy voip aktív használatú hónapom, (ez sem éjjel-nappali beszélgetés volt, hanem 'mikor nem kell nézned mennyibe kerül így kicsit bő lére engedve beszélgetsz' módon) az jött ki, hogy kb 350-450MB adatforgalom kell az ilyen telefonáláshoz, tehát a vodago net tartalma nem lenne elég, ugyanakkor ugyanannyiért már - már kijönnek az alap mobilinternet csomagok havi díjai.

    Mobilinternet sávszélesség egyébként direkt módon függ a csomag árától/típusától:
    [Vodafone]
    [Telenor]
    [T-Mobile]

    A hagyományos hangelőfizetés mellé - mobilhoz ajánlott netcsomagokat azért nem néztem / nézem, mert jóval alacsonyabb adatforgalmat tartalmaznak mint az eleve mobilinternet (számítógéphez ajánlott) csomagok - ugyanakkora összeg mellett. Átlag, 'modern életvitelnél' szerintem kell havi 1,5 - 2 GB net. (megnézel és/vagy megosztassz pár videot / zenét, elolvasod a híreket, megnézed 'szokott oldalaidat' utazás/szünetek/ebéd, stb közben, letöltesz / frissítesz pár alkalmazást + még voipozol is neten) - hacsak nem vagy olyan körülmények között, hogy mindenhol van (otthon, munkahelyen) wifi..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák