Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sky D.

    tag

    válasz SimonYana #915 üzenetére

    kiegészítve, D5 pumpát 15-20 körül lehet venni szintén apróból :)

    Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

  • DigitXT

    félisten

    válasz SimonYana #915 üzenetére

    Már megvan neki a rendszer, nem?:) Nagyon rá van kattanva
    erre a passzív üzemre a radi esetén, pedig sok értelme nincs,
    ha egyéb zajforrások is vannak, hiszen most írta, hogy cserélt
    ventit a procihűtőn, ami így jóval halkabb lett: akkor meg? 300
    rpm-en rohadtul nem lehet kihallani a 18-as ventiket, és mégis
    visznek annyi levegőt, hogy köröket vernek a passzív üzemre.

    A D5 egyébként közel sem annyira drága, csak nem újonnan
    kell venni, meg nem az ezen nyerészkedő neppereknél.:R

  • Weareus

    addikt

    válasz SimonYana #915 üzenetére

    Köszönöm :R .
    Egyébként DigitXT-nek a 917-ben teljesen igaza van.
    A linkelt cuccok megvannak már (adatlap), csak a procit is szeretném levizezni.
    Ne haragudj, ha félreérthető volt a passzív szó - bár rendszeresen olvasgatom a topikot - nem voltam egészen tisztában vele, hogy itt hogy kell használni. :R
    Én most csak a venti nélküli üzemmódra gondoltam, amikor a "passzív" szót használtam, mert a szivattyú hangjával - pontosabban relatív zajtalanságával - messzemenően elégedett vagyok, de azért - gondolom - az igazi passzív rendszer a termoszifon-hűtés. Kísérleteztem is ezzel - egyenlőre csak papíron, egyenletekkel, különböző hűtőközegekkel számolva -, de egyenlőre talonba tettem.
    Majd talán egyszer, ha a pumpa ideje lejár és (számomra) új megközelítést akarok kiagyalni...

    DigitXT 917:
    Korrekt. :R
    15 literes tartályom van, jó háromnegyedig desztvíz-etanol (cc.85-15 V/V%) eleggyel. Venti nélkül is órákba telik, amíg ekkora mennyiségű keringő vízzel eléri a rendszer a 40-50 fok körüli hőmérsékletet 3D játék alatt - tekintve, hogy közben hűl is a Morában - és engem nem zavar, ha a dT csak ekkora mínusz értéket képvisel a kártya eredeti hőfokához viszonyítva.
    Ref. hűtővel ehhez képest + 35-40 fok volt, ráadásul nem tudtam, mi lobog jobban: a hajam a légkavaró fuvallatától vagy a dobhártyám a hangjától...(Ehhez tudni kell, hogy a gép hátulja karnyújtásnyira van tőlem a csatlakozók miatt, na meg mer' lusta vagyok :DDD ). Elismerem a ventik vízhűtésben tett szerepét és jóságát, nem ezzel akarok vitatkozni!

    Azt viszont sejtem, hogy a prockó rákötése után egy olyan hőfoknál állna meg a rendszer, amit már nem akarnék...
    Venti ennek ellenére nem lesz, mert nem akarom. Nekem semmi bajom azzal, ha legtöbben víznél is használják, de hadd ne legyünk egyformák. :R

    Igen, én a cuccokat a linkelt helyen vettem, újonnan, és annyiért... Azért most már jobban átnézem a lehetőségeket, hogy honnan is rendeljek, de azért a vételt nem bántam meg, ez is egy fejlődési állomás volt. Legközelebb - remélem - bölcsebb leszek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák