Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz Melorin #61979 üzenetére

    Szerintem igen. Esetleg annyit módosítanék, hogy a pumpát néznék itt az aprón.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • Demo07

    aktív tag

    válasz Melorin #61979 üzenetére

    Fitting, adapter, és egyéb apróságok aliról teljesen hibátlanok, és töredék áron megvannak egy ek-hoz képest, viszont minőségben meg alig van különbség, csak árban jelentősen jobban jössz ki!
    Jelenlegi gépemben is az adapterek,fittingek 80% alis barrow gyártmány, hibátlanul beváltak. Az árkülönbségből meg vettem minőségi ventiket, esetemben BQ SW3-at.

    EK D5 pumpát és gpu blokkot is hirdetnek garival hardveraprón, előző hozzászólásomban linkeltem is, annyiért az elég jó vételnek számít! De tovább megyek... van alphacool cpu blokk is itt aprón, kemény 8 pénzért ami szintén jó ár, és egy blokk nem igazán szokott tönkre menni ha nem tépik meg a talp csavarjait...

    Utoljára pl merev csövet vettem aliról, barrow-t, és meglepően jó áron volt, és mind ideért sértetlenül!
    Még nem próbáltam ki ugyan, de nemsokára az is meglesz, mert más színes merevcsövek ami "márkásabb" az arany árban megy, a barrow féle ha meg beválik akkor több mint jó áron van!

    Most épülő rendszerben már csak barrow fittingek, és adapterek lesznek/vannak lerendelve, és kb 10-20e Ft-t meg lehet spórolni, ami igen sok, szerintem! PL:
    EK-Torque HTC-16 - Nickel 7,12euro /db=2362,13Ft (1euro:331,76 ft)
    Barrow hd fitting 16/12 4db, ami darabra leosztva: 3,355$/db-ra jön ki, Ft-ben 999,9 FT/db ($:297,72FT)

    fittingből mindig +2-vel többet vegyél, hátha elszámoltad magad...alapon
    De nagyjából(minimalista esetben): 1 radi, 1 blokk, 1 pumpa, esetén 6db kell; 2 radi, 2 blokk, 1 pumpa esetén 10db kell.
    De érdemes azt a +2db-t berendelni, jobb a nyugalom :D

    Minden plusz elem esetén a fittingek száma +2-vel nő, pl mondjuk akarsz egy szűrőt, vagy splittert és abba egy leengedő csapot, stb...

    Fitting méretét mindig a kívánt cső méretéhez passzolóan kell venni!

    [ Szerkesztve ]

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz Melorin #61979 üzenetére

    Annyit tennék hozzá a kollégák szavaihoz, hogy érdemes egy szett O-gyűrűt is rendelni. Szerintem 3-5 megbontást bírnak ki kb, de nekem volt olyan ami a túlhúzott fitting-nél majdnem teljesen kilapult, első szerelés után. Na azt cseréltem gyorsan :D

    Amúgy, ha kevés a rendelt fitting, nekem van kb 4db 10/16, 4db 90°C, van 3db anya-anya 90°, és tippre 3db 45° fitting, másfél méter fekete cső, 1 méter átlátszó... Szóval ha gebasz van, tudok gyorsan adni Budapest-Miskolc tengelyen.
    De első körben tényleg meg kell tervezni a dolgot. Én is skicceltem 2 napon át, míg meglett a tökéletes elrendezés [kép]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák