Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Zsohi #60460 üzenetére

    Hátul is dupla? Szóval lett immár 7 vastag tagod? Az már tényleg elég egy kisebb szobára. Nem vagyok képmutató, én is szoktam télen fűteni a géppel. Én egy XSPC 500-at szerelek fel a gép fenekére (ha már nem létezne ez egy 50cm hosszú bordázott tartály) és csak egyetlen slim triplaradi van a rendszerben, azon is csak 7V-on mennek a ventik (CPU+VGA blokk) ugyanúgy, mint nálad. Ez így dob 2-3 fokot a szobán, de azért nem váltja ki a fűtést és nem minden pumpával lehet megcsinálni.
    Én inkább hűtéspárti vagyok, bár ez gondolom már átment. Pont az ellenkező irányba fejlesztettem volna a helyedben. Több levegő kevesebb radi felületre, tehát hűvösebb belső hőmérsékletű gépház irányba. Nem olcsóbb, mert amit spórolsz a radin az a ventiknél duplán zsebbe nyúlós és sokkal kihegyezettebb, mert arra nem köthetsz további GPU-kat, illetve köthetsz, csak pont az értelme veszik el ha már az is meleg lamellás lesz és melegebb lesz a gépben, hiába a jobb venti.
    Erre a 7 tagra így ráköthetsz további GPU-kat is, az tuti, meg bőven elég az olcsó venti is 5V-on. Csak sajnos úgy látom az új dx inkább csak arra kellett, hogy végleg kinyírják az SLI-t meg a CFX-et a VGA piacon és horror árakat lehessen kérni a középkategóriás VGA-kért is. Szomorú.
    Régen sok több VGA-s konfigom volt, gyakran zsinórban. Manapság úgy skálázódik, hogy szóba sem igazán kerül. Emiatt is vagyok kicsit úgy vele, hogy lehet hogy végleg elengedem a vízhűtést. Egy blokkot meg egy radit megtartok talán a procira, a többi meg mehet az apróra.
    Mondjuk mondogatom már pár éve...

    [ Szerkesztve ]

  • Zsohi

    őstag

    válasz Zsohi #60460 üzenetére

    Úgy körülbelül így néz ki a dolog. A belső ventik kifelé fújnak és hátulról szívnak, így a gépházban van egy enyhe húzat, a külső ventiket megfordítva sajnos ez a húzat nem alakul valami szépen és inkább a fenti réseken áramlik be a levegő(illatos füstölő biszem-baszomokkal megvolt az légáramlási teszt :DDD ).

    bot1978: Megmondom még mindig nem értem a dolgot. A gép játék alatt olyan ~550 Wattnyi hulladékhőt termel meg és az, hogy ez hány radira van szétterítve, szerintem lényegtelen ami a szoba felfűtését illeti. Az viszont már szerintem korántsem lényegtelen, hogy a ventik ~1000, vagy ~500-as fordulaton tekernek. Azt persze értem, hogy a 45 fokos víz által felmelegített levegő a képedbe, vagy a 30 fokos nem ugyan az.

    https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Új hozzászólás Aktív témák