Új hozzászólás Aktív témák

  • struszi

    aktív tag

    Üdv Urak!

    A kérdésem a következő lenne. Adott a rendszerem ami egy 5800x-et, valamint egy Rtx 3080-at hűt. A hűtőfolyadékot egy D5 pumpa hozza mozgásba 76-240 L/H áramlással. Delta T értéke max 9 fok. A radik 480 2x240 140. Vízhőfok max 35-37 fok csendes ventikkel.
    A vga kártyán alphacool blokk van gelid padokkal. Tökéletes hőfokokkal. Gpu 40 Memória 50 Hotspot max 54. Ettől többet semmivel se tudtam kicsikarni belőle.
    Más a helyzet a procival. Tudom, hogy az 5800x forró darab de mégis kissé sokallom az akár 90 fokos (y-cruncher) illetve játék alatt is átlag 70 fokokat. A legelején azt hittem rosszul pasztáztam de mindig magas maradt a hő többféle paszta alkalmazását követően is. Egy Barrow blokk van rajta amiről töltök fel képet.
    A kérdés, hogy egy nívósabb blokk kb mennyit tudna hozni. EK velocity, Alphacool, vagy akár egyéb.
    3 fok miatt nem biztos, hogy cserélném.
    Átfogóbb blokk tesztet kerestem de mindegyikben csak pár db szerepel. Ha ilyet tudtok, vagy hasonlót szívesen veszem a linket.

    Ja és csak így tovább! Írni ritkán írok, de figyelemmel kísérem a topicot. Köszönöm előre is a segítséget! :R

    "Hűségem a becsületem"

Új hozzászólás Aktív témák