Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz Kornel #4477 üzenetére

    bocs ha beleugatok , de sztem ha ennyit tudsz költeni akkor az akkupakk is belefér ebbe a keretbe és akkor azt el tudod tárolni a nappali plusszodat és bármire felhasználhatod, nem csak a futésre és még teljesen fugetlenited is magad a rendszertől.
    Ami sokszor egy kicsit nekem idegesit mind a cégek és mind a felhasználok körébe amikor a megujjulokat azzal hirdetik, hogy igy meg ugy térül meg, mintha csak amiatt kellene azt választani.

    Valahogy a gázkazánra és a vegyes tuzelésure miért nem mondják, hogy mikor térül meg ? vagy egy kocsi vásárlásnál?

    Inkább azzal kellene reklámozni, hogy a megujjuloval sokkal fuggetlenebb és kényelmesebb lesz az élet föleg ha ahhoz egy jol szihetelt ház is tartozik. DE valahogy ezt sose hallom amikor szóbakerül a napelem .

    A B verziot én azért nem gondolnám jo megoldásnak, mert az majdnem csak télen lenne használva ahol nincs annyi plusz napáram mint nyáron, viszont nyáron meg nem kell a futés amikor meg sok van.
    igy én inkább az akkumlátorra szavaznék .

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Kornel #4482 üzenetére

    Vajon miért nincs ólom-savas akkupakk? Épületbe telepítve mérsékelt a méret és a tömeg jelentősége, az áramfelvételi-leadási paraméterei kifejezetten barátságosak, és megfelelő menedzsmenttel elélnek 10 évig 80%-os kapacitással.

    Egy 1,2 kWh-ás darab (vastag lemezekkel) megkapható 50e Ft környékén.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • repvez

    addikt

    válasz Kornel #4482 üzenetére

    csak azt probáltam vele leirni, hogy persze én is matekolok meg számolgatok mindent, és amelyik az olcsobb vagy a jobb azt szeretném megcsinálni.
    DE sok helyen azt látom, hogy a napelemes rendszereknél mindent is belevesznek és felszámolják meg vesznek egy idöintervallumot, hogy akkor fixen csere vagy bedöglik, de ezzel szemben a másik vagy hagyományos rendszereknél meg elsiklanak ilyen dolgok felett.

    Mert az igyaz, hogy az akksi drága, de ha jol tudom akkor a 10 év gari az nem ugy van rá ,hogy 10 év és kuka hanem ugy ,hogy 10 év után még 80%os lesz az akksi.
    Arról nem is beszélve, hogy 10 év mulva már ki tudja, hogy milyen alternativ energiatárolás lesz amivel ki lehet vltani vagy pötolni a kiesést, de ahogy irtam 20 %rol beszélunk 10 év után.
    És a telepitéskor lévő árat leosztottátok erre a 10 évre.
    DE egy gázkazánnál miért nem szorozzák össze a 10 év alatti gáz árát hozzá , plusz a 10 év alatt a kazán szervizét esetlegesen csereköteles alkatrészeit?
    egy aksinál 3m és akkor mondjuk 10 évig gondozásmentes el is lehet felejteni.

    ÉS ezt is hozzá lehet venni a megtérülésbe, hogy mi számit valakinek az, hogy nem kell hozzányulni szinte sehogy és teszi a dolgát vagy azért figyelni kell , hogy megfelelöen müködjön ?
    Ahogy mondtam, a kocsi vásárlása sem térül meg, de aki vesz egyet az inkább költ egy kicsit többet, hogy ne kelljen hetente javitani csak menni vvele. kb ugyan ez a helyzet az akksival is.
    sztem

  • repvez

    addikt

    válasz Kornel #4500 üzenetére

    ez igaz, de van infra panel amit csak fel kell tenni a menynezetre vagy az oldalfalra, vagy egy huto futo légkondi villanybojler a melegviznek ami megint mehet akksirol is.
    Persze ezeket ha összeadjuk lehet , hogy kiadja a höszivattyu árát is. De a höszivattyu ki is váltja ezeket egymaga, mert télen futt nyáron hut és mindig van melegviz is.
    Ezért ezek egy rendszerben érdemes kezelni
    A legoptimálisabb ha valaki már eleve ugy tud épitkezni, hogy höszivattyú napelem és akksi , és nem utolso sorban nagyon jol szigetelt ház, hogy minimális legyen az energia igény és a futés.
    Az akksit meg nem kell anynira tulméretezni, mert szinte csak a téli idöszakra kell többször igénybe venni , nyáron csak pár orát kell kiváltani besegiteni .

  • hibavissza

    veterán

    válasz Kornel #4500 üzenetére

    A helyedben én mindenképp vennék egy akkut. Üzembiztonság miatt. Ahogy ma kinéz simán benne van a pakliban egy-két napos áramszünet. Erre savas aksi is jó vagy az autód visszatáplálását oldod meg. Itt nem érdemes megtérülést számolni. Az áram tárolása brutális veszteséggel jár a jelenlegi technológiák mellett. 100% sziget üzem esetén sem értelmes 0-24-re 100%-os kapacitást biztosítani. Az életmódon olcsóbb változtatni, ha már fillérb@szás.

    [ Szerkesztve ]

  • sgery

    őstag

    válasz Kornel #4717 üzenetére

    Ez egy nettó 62m2-es 40cm-es verfalú kádár kocka +20m2-es könnyűszerkezetű tároló hozzáépítéssel - utóbbiban nincs fűtés de ha nyitva hagyom az ajtót befűti :)
    Alul 10cm lépésálló, homlokzat 15cm kőzetgyapot fa burkolással, felül 20-30cm körüli kőzetgyapot tekercs - utóbbi elég trehányul, sok helyen összetaposva...
    Ablakok 3 rétegűek, bejárati ajtó szigetelt nivo (sose vegyetek ilyet, mert csak az ajtólap szigetelt, a kerete nem és a ház egyetlen hőhídját képezi...)

    régen fatüzelésű kazán volt, meguntam a macerát így inkább eladtam. tavaly csak klímával fűtöttem (2db van össz (1db 3,5 1db 5kw) , ebből mindig csak egyet használok a teljes házhoz), minden gond nélkül kifűti és nem kell egész nap mennie. Pl. idén eddig fűtésre 50kW-ot vett fel a klíma.
    Viszont a padlófűtés sokkal komfortosabb és bár biztos, hogy összeségében többet fogyaszt mint a sima klíma fűtés, de megéri.

    A házhoz még lesz építve legalább 60m2 pár éven belül, ezért is lövök fölé most a 22kw-os hőszivattyúval. Gondolkoztam a rendes rendszer kiépítésén, de egyszerűen nem éri meg. Nem értem igazából mitől kerül ennyivel többe mint ez a medencefűtés hőszivattyú, ami szintén kategória teteje szint, appról üzemel, időjárást néz, legideálisabb esetben (ami nem létezik) 16-os cop értéket tudna, iszonyú csendes még max üzem mellett is. Értem én, hogy nem erre lett kitalálva de azért mégiscsak mintkét rendszer hasonló, csak a "gyárinak" nagyobb a hőcserélő felülete.

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Kornel #4719 üzenetére

    A nivo ajtó maga amúgy jó, szépen csukódik, masszív meg minden. De ez a keret amit rátettek ténlyeg fos. Voltak már kint "javítani" is, de semmit se javult, azt mondta hát ez ilyen... Az ajtólap pl 20 fokos belülről addig a keret 4-7 fokos. Tiszta pára emiatt az egész...

    Ez az egyetlen itthon forgalmazott 4 évszakos medence fűtés tudtommal, így mást nem is fogsz találni hozzá. Fontos, hogy a mr. perceft típust nézd, mert csak az tud -15 fokot, a többi -5,-10-ig megy és azok inkább 2-3 évszakosra vannak optimalizálva.

    Igen, simán rákötöttem. Persze van előtte egy Y szűrő, iszapleválasztó és mikrobuborék leválasztó is - később még talán ha végleges marad a rendszer akkor teszek rá egy finomszűrőt is.
    Egyébként nyomó pvc csövekkel van bekötve, 32-es fut a hőszivattyúig. Nagyon könnyű így rákötni.

    Nekem most pár napja üzemel így, ez próbaüzem csak, de úgy néz ki beválik, így rendelek is egy nagyobb teljesítményű változatot a végső megoldásra ez pedig megy vissza a jacuzzira.
    A 17kW-os változat pl 1.2 millió, hasonló tudású daikin sokszor ennyibe kerül, sose hozza vissza a különbözetet szerintem

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Kornel #4721 üzenetére

    Egy bemeneti és egy kimeneti csonk van rajta, 50-es nyomó pvc hollanderes idommal. Nem nehéz bekötni, az alacsony hőfok miatt mehet nyomó pvc-n a teljes bekötés.
    A táp bekötés egyértelmű és van a készülékben egy szárazvezérlés is (alapból zárt áramkör, ha nyitod akkor kikapcsol a gép) amivel a termosztáttal vagy bármivel lehet vezérlni mikor kér hőt a rendszer. Ezenkívül van rajta szivattyú kimenet is.

    Az appban be tudod állítani hány fokos vizet akarsz elérni, 3 fokozatot is lehet állítani - silent 50% - perfect ~80% - power 100%. A perfecten a leghatékonyabb.
    Érzékeli a vízáramlást is, így azzal is lehet indítani - ha nincs vízáramlás akkor kikapcsol - de itt fontos a kifutási szivattyúzás is, azt nem szereti ha épp üzemel és kikapcsolod a szivattyút.
    Appban látod amúgy a ki/be menő víz hőmérsékletet ezen kívül minden érzékelőjének a hőfok és nyomás jeladását.
    Illetve az appban bármit be tudsz állítani - pl. hánytól hányig menjen, ha kint x hőfok van akkor menjen stb...
    [kép] [kép]

    Beszéltem a gépészemmel, Ő javasolta, hogy kerüljön egy 60 literes puffertartály (CONCEPT-SGB-60) is a rendszerbe, így növelhető a vízáramlás sebesség a hőszivattyúban ( a fürdőszobai kör elég rövid, ha csak az kér hőt akkor elég kicsi a vízáramlás ami nem mindig elegendő a hőszivattyúnak ). Így létrejön egy vízkör a puffer és a hőszivattyú között, ottani szivattyúval amit egy termosztát kapcsol ha leesik a pufferban a hőmérséklet.
    Ezenkívül pedig a puffer és a padlófűtés kör között van a másik kör, az ebben lévő szivattyút a szobai termosztát rendszer kapcsolja be.
    (tehát egyik szobába leesik a hőfok, termosztát jelet küld központba, az nyitja a szoba padlófűtés körét és indítja a szivattyút > leesik a pufferbe a hőmérséklet, kapcsol a termosztát és zárja az áramkört a hőszivattyúba, így az bekapcsol és melegít).

    Ez most megy ~1hétig így ahogy van vagy amíg meg nem érkezik a rendelt, nagyobb teljesítményű változata, aztán átkötöm azt a rendszerbe ez pedig megy vissza a jacuzzihoz.

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Kornel #4723 üzenetére

    A héten jön meg a 14kw-os szivattyú, azt már fixre fogom bekötni és arról küldök képet, mert a mostani csak ideiglenes, trehány, fotón nem vállalom változat :)
    Mivel végül 14-est rendeltem, így egyenlőre puffert sem kap a rendszer, mivel ennél még vélhetően elég lesz a vízáramlási sebesség.

    A te rendszered is ~ ugyan az mint az enyém, így puffer nélkül.
    így fogom most bekötni elsőre: a padlófűtés vezérlőn (tech hu220) van egy potenciálmentes no/nc kimenet, az megy a hőszivattyúba és kapcsolja ki/be hőigény esetén és a hőszivattyú szivattyú vezérlésére kötöm be az 1db rendszerben található szivattyút, mivel annak van kifutási ideje is (tehát ha már nem kér hőt a rendszer, akkor előszőr leállítja a kompresszort és pár percig még járatja a vizet amíg kihül a hőcserélője)

    A mostani vezérlés elég suta, sima ki/be kapcsoló termosztátok minden szobában amin csak hőfokot lehet állítani fix 0,2-es kapcsolási érzékenységgel.
    Jó lenne valamilyen okosabb, mobilról is állítható és pid-es rendszer komolyabb állítási lehetőségekkel (ami öntanulóként tudja, hogy mennyi idő a felfűtés, a tehetetlenségi idő stb és így pontosabban tudja tartani a kívánt hőfokot a megadott időben) - de ahogy látom ez még eléggé gyerekcipőben jár.

    Használ valaki ilyen padlófűtésnél úgy, hogy elégedett vele?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Kornel #4818 üzenetére

    Igen, a 11kw-osnak kell a 2-3m3/óra, a 14kw-osnak 3-4m3/óra (a 22-esnek pedig már 6-8)
    A hétvégén betettem a 14kw-osat a 11kw-os helyére - ennek már nem volt elegendő a padlófűtés szivattyú - ami max 3m3-t tud, de ellenállás nélkül, itt durván 1,5-2m3/óra vízáram volt, ami a 11kw-osnak még épp elég volt, ennek már nem.
    Tágtartály és 2,5baros bizt. szelep mindenképp kell amúgy is a rendszerbe, az kiegyengeti a nyomást. Én 2-baron használom, nem ingadozik a nyomásmérő egy cseppet se a szivattyútól.

    Így kerülni fog bele egy puffer is a jövő héten, ahogy korábban is írtam a tervet - inkább kicsit fölé lövök itt is és egy 120literest teszek bele. Csőkígyó nélküli, szigetelt, itt minimális a veszteség.

    Elfagyni biztos nem fog, legalábbis nálam. Egyrészt nem nagy a kültéri csőszakasz (2x2,3fm), másrészt került rá egy jókora szigetelés (Paroc kőzetgyapot csőhéj 035/040 alukasírozott).

    A 11kw-os 8 napot ment, az alatt átlagban napi 11kw volt a fogyasztás úgy, hogy 22,5 fokon voltak a termosztátok bent (és még mindig 62m-t fűt). Minden további gond nélkül tette a dolgát, esténként már fagy is volt, de nappal se volt túl meleg ebben a 8 napban.

    Tegnap néztem hogy olvaszt le - ilyenkor a kimenő körre nem engedi ki a hideg vizet (a belső kimenő hőmérő legalábbis ezt mutatta és a csövet fogva érzetre se volt hidegebb).
    Pár perc alatt leolvasztotta magát, a végén már gőzölög az egész, aztán gyorsan vissza is áll.
    Jacuzzit is visszafűtöttem most, hogy visszkarült oda a 11kw-os és akkor már mértem is scop értéket - már amennyire hiteles egy ilyen mérés (tudom a vízmennyiséget, a kiindulási és érkezési hőmérsékletet illetve a vélhető hőveszteséget is) így jött ki 4,2-es cop érték úgy, hogy az átlaghőmérséklet 3-4 fok volt a fűtés alatt, a páratartalom pedig 85% és végig 80%-os futáson ment - és kb 3-5 leolvasztást csinált a 8 óra üzem alatt. Fontos még, hogy a jacuzzis hőszivattyú nem annyira optimális elhelyezésű - hátul és jobbra sok a szabad levegőtér, balra ott a jacuzzi - így a levegő áramlás nem tökéletes (ez a hőszivattyú hátulról szív és két oldalra fúj). - tehát lehetett volna jobb érték is ha ez számottevő..

    Ha kész jövő héten a 14-es végleges beépítéssel dobok fotókat is aztán ismét jelentkezem, hogy miként muzsikál. Az teljesen optimálisan lesz telepítve, ahogy elő van írva.

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Kornel #4941 üzenetére

    Ami érdekes, hogy 14kw-ost használtam eddig, az a tartós minuszban napi átlag 25-30kW körül fogyasztott, aztán más okból átcseréltem a 11kw-osra, az pedig 15kW körül fogyasztott átlag eddig. Ami azért lényeges különbség, pedig hőmérsékletben nincs ekkora plusz.

    Tehát nem feltétlen éri meg a nagyobb teljesítményű, mikor a kisebb is ugyanakkora előremenő hőmérsékletet tud adni.
    Úgyláttam, hogy általában 80%-on üzemelt a gép és 66% alá nem igazán ment, az alá nem szeretni nagyon szabályozni, csak csendes módban.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • Dorian

    félisten

    válasz Kornel #4946 üzenetére

    Garancia miatt is, meg egyébként is évente előírás szakemberrel karbantartani.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • ozark

    csendes újonc

    válasz Kornel #4948 üzenetére

    Nagyon egyszerű: SD szervízpartner kereső...biztos nem kókányok, mert a Duval gyorsan lapátra teszi az ilyet, elég 1 bizonyított jogos panasz is... ;)
    Nálam 1-2 héttel az 1 éves gari letelte előtt jött a szaki, atomjaira szedte és kipucolta. A szűrőket előtte én (Y, mágneses iszapfogó). Ezzel a módszerrel 5 évig kitolható a gari, minimális éves ráfordításból.

Új hozzászólás Aktív témák