Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudikpal

    aktív tag

    Sziasztok!
    Már egy ideje agyalok rajta, de minél jobban próbálom, annál jobban távolodom a képzeletbeli céltól, így inkább rápihenek egyet, de előtte idekérdezek, hátha vki tud segíteni. :)

    Adott 1 textbox, amibe a tulajdonos a nevét írhatja be. Viszont ezt csak az első alkalomkor akarnám neki megengedni, mikor regisztráció után felviszi az adatbázisba az első autóját. Utána ha még több autót szeretne felvinni, az egyedi azonosítója alapján lekérdezésből kitölteném ezt a név textboxot, és read only-vá tenném.

    Lehetséges ilyen? Gondolom h igen, de ma már túl sok volt a jóból, ilyenkor már nem forog úgy az agyam, túlbonyolít stb :D

  • dudikpal

    aktív tag

    válasz Keem1 #8786 üzenetére

    Igen, ezzel keltem, h readonly, vagy visible lesz a megoldás, köszi ;)

    tboy93 : Neked is köszönöm, az a megoldás nekem még szint feletti :D

  • dudikpal

    aktív tag

    Sziasztok!

    PLC, mikrovezérlő programozás, vagy C# lehetőségek közül arra jutottam, hogy ez utóbbi lesz nálam a befutó, ez "tetszik" a legjobban a felsoroltak közül.

    Azoktól kérdezném, akik ebben a környezetben dolgoznak, hogy miket kell alapvetően tudni, akár csak címszavakban is, hogy egy állásinterjún ne röhögjenek ki?

    A szakdolgozatom témájának keretében egy gépjármű nyilvántartást készítettem localhost adatbázissal, winformmal, amiben nem sok mindent valósítottam meg idő hiányában(user reg, login, adatok felvitele db-be, userhez kapcsolódó adatok megjelenítése lekérdezéssel).
    A tervem az lenne jelenleg, hogy ezt bővítgetem (admin form adatbázis szűréssel, bevitellel, törléssel, update stb...szóval GOD mód :) ,meg egyre bonyolultabb, "magasabb" szintű dolgok implementálása).
    Azért esett erre a választásom, mert nem csak kizárólag C# tudásra épül.

    Ez így szerintetek jó irányvonal, vagy inkább kezdjek egy teljesen más vonalú, új, relevánsabb projektbe?
    Ezért is kérdeztem fentebb, mert nem vagyok tisztában manapság mire van szükségük a munkáltatóknak.

    Ha nem számít mérvadónak vmilyen referencia munka állásinterjún, vagy egyáltalán nem számít, akkor is érdekelne, mert csinálni akarok vmit, gyakorlás, tanulás, okulás miatt. Meg szeretek problémás feladatok megoldásán agyalni :)

  • dudikpal

    aktív tag

    válasz martonx #8794 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtöknek az iránymutatást!

    Közben persze utánaolvasgattam, és amennyire ki tudtam hámozni, az MCV lesz az irány.
    Több helyen is láttam, hogy Reiternek van MCV jegyzete(webshop lépésről-lépésre fordítása, 123 oldalas), viszont a leltöltő link már sehol sem működött.
    Nincs meg valakinek esetleg?

    Egy másik pdf-et sikerült letölteni, a szerző neve most nem jut eszembe, 2-300 oldalas, jelenleg azt bújom.

    [ Szerkesztve ]

  • dudikpal

    aktív tag

    válasz joysefke #8797 üzenetére

    Neked is Köszi!
    Szép kis könyvecske a maga 1000+ oldalával :D
    Először átrágom magam a magyaron, aztán majd jöhet ez.

    Lenne egy noob problémám: kontroller Add-nál a data context list nekem üres, pedig már próbáltam minden eddig utánaolvasott, másoknál megoldást hozó fogást: clean-rebuild solution, unload-load csproj, close reopen solution és/vagy VS, model törlés-recreate-kód paste, de semmi, ugyanúgy üres a contextem.
    Add-nál a read/wrie with views verziót választom, metr ugye kellenének a view-k is.
    Ja, meg VS2017-et leszedtem, felraktam a 2019-et, mert olvastam, h 2017-nél bekavarhat a 2-es sdk(ezt jelezte is, nem volt hajlandó lefordulni emiatt, ezért tettem fel inkább a 2019-et, asp.net-nél bepipáltam a .NET Core 2.2 dev toolst is(olvastam, h másnál megoldotta a problémát)). Meg is oldotta, most már szépen lefordul, de controller add-nál továbbra is fennáll a fent említett üres context lista hiba.
    Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Új hozzászólás Aktív témák