Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabifotos

    senior tag

    válasz zadir1 #479 üzenetére

    Szerintem sokkal jobb, ha egyenként vásárolgatod össze, ezzel is tanulsz, hogy milyen márkák, alkatrészek léteznek.
    Csak egy laikus tipp, de ha a "tanulós táblád" bemenetére kötsz egy Fi relét, úgy talán működne és csak az oldana le, ha elcseszel valamit.

    Egyébként én is most kezdem a sulit! Hajrá! ;)

  • válasz zadir1 #482 üzenetére

    A korrekt megoldás az, ha nem egymás mögé vannak kötve, hanem már a szekrényből külön jön ki az új rendszer, az így képzett független rendszert védi egy másik Fi relé.

    A világ boldogabbik felén több Fi relé van egy házban, így nincs olyan hogy az egész házban nincs villany, mert egy áramkör miatt a Fi leoldott.. De nyilván a nálunk szokásos 12 vagy 24 modulos játék dobozokból hamar elfogyna a hely... nemcsak a pénz...
    Már az is jó, hogy az új építésű lakásokban van Fi relé... Persze csak egy darab... ahogy a családi ház átalakításoknál is raknak már... Egy darabot... Aztán ha újév napján, vagy a nyaralás után arra érnek haza, hogy hideg van, de a hűtőben meg meleg... akkor is szerintük a hülye Fi a hibás... nem az, hogy több Fi esetén nincs ekkora gond. Olyat láttam, hogy a kazán külön Fi-t kapott, mert külön vittek oda áramot... kényszerből .... hogy megfeleljenek a mostani EPH, kismegszakítós és Fi relé elvárásoknak... De ennél több nálunk ritka...

    A pince, a kültéri lámpa, kültéri dugaljak, padlás, melléképület, medence forgatója, szivattyú ugyanazon Fi-re van kötve, mint a lakás... :Y De legalább most már van és terjed... még ha a csóróság miatt néha szívatják is magukat.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • Ferike81

    senior tag

    válasz zadir1 #479 üzenetére

    Szia!
    Nem nagyon akartam először írni, mert nem szeretném ha okoskodásnak tűnne, de...
    El lehet gyakorolni egy otthoni elkészített táblán, viszont elég nehézkes lesz a feltételeket megteremtened. A tanulótábla a suliban max 24V, ami azért ha valamit elnézel és ne adja az Isten éppen elfelejtetted a tanulótáblád kismegszakítóját lenyomni a varázslat előtt, akkor nagy bajt nem csinál. Ha otthon a tábládban 230V-os betáp lesz, akkor egy efféle malőrnél jobb esetben szikraeső vagy pukk lesz, de rosszabb esetben odaragadsz. Olyanokról nem is beszélve, hogy suliban azért van gondolom gumiszőnyeg a talpad alatt, nomeg egy oktató, aki, ha nem is csak veled foglalkozik, de ránéz a munkádra mielőtt ráengeded az áramot a művedre. És ha mégis baj lenne, akkor van aki leszed az áramkörről. Sajnos sokan vannak akik a 24V-os táblán is felkapcsolt kismegszakítóval dolgoznak, és észrevétlenül hozzászokik, majd az első 230-as hálózatnál egy rossz helyre nyúlásnál kiszalad az erő a lábából. Én nem feltétlenül tartom életbiztosításnak az otthoni gyakorlást, ha nincs meg minden feltétel.
    Tényleg nem okoskodásnak írtam, de ugye ránézésre mindkét kábel egyforma, csak más a fogása.

    Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

Új hozzászólás Aktív témák