Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Piftuka #871 üzenetére

    Ebből a fajta ÉV reléből szerintem létezik szerelhető változat, mert nekem a vízforgató vezetékének a végén egy fixre szerelt volt gyárilag egy ilyenből. Én levágtam róla úgy, hogy maradjon egy kb. 20cm-nyi kábel az ÉV-n, majd erre a csonkra került egy ip65 doboz szelencékkel, amiben egy ShellyPM lakik (ezzel vezérlem időzítetten a vízforgatást). A dobozból kijön egy hosszabb kábel, aminek a végén egy lengőaljzat van (IP44), és végül egy ilyenben találkoznak a forgató villásdugójával: kép. Ez is csak IP44, de szintén fedett részen van.

    Ami fontos:

    - Az ÉV nálam egy olyan konnektorban van, ami a terasz fedett részén van.
    - A Shelly bekötésénél nagyon figyeltem, hogy a fázist bontsa, ne a nullát. Bár az ÉV bedugható lenne fordítva (mivel sima konnektorról beszélünk), de a belőle kilógó vezetékdarab és a kötődoboz miatt szerintem ezt senki nem fogja megtenni, na meg rajtam kívül nem is nyúl hozzá más. Ugyanakkor tény, hogy e miatt ez nem egy 100%-os megoldás.

    Egyébként szerintem számít a sorrend, nem mindegy hova teszed az ÉV-t. Ha van előtte olyan vezetékszakasz ami vizet kaphat, vagy egyéb okokból veszélyes lehet, akkor azt nem fogja védeni, szóval én szándékosan tettem minél távolabb a forgatótól, védett helyre, előtte vezetékszakasz így már csak a falban van.

    A többi kérdésre majd a szakik válaszolnak, sőt igazából az ötletadáson kívül valahol egy véleménykérés is a commentem, mert engem is érdekelne, hogy lehetne e ezt jobban csinálni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák