Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz HENE #1237 üzenetére

    "Jól tudom, hogy kismegszakító a határérték feletti áramerősség miatt old le?"

    Alapvetően igen. Persze vannak különböző karakterisztikájú megszakítók egy adott értéken belül is.

    Ahogy írod, ha nincs fogyasztó, akkor leginkább zárlat okozhaz ilyet. De nem biztos, hogy folyamatos, lehet, hogy valahol van egy "zizegő" csatlakozásod, ami csak random "generál" olyan jellegű zárlatot, ami fejbe kólintja a megszakítót. De egy ilyen csatlakozás tűzveszélyes is lehet.

    "Milyen tápegység hiba lehet? PC? Router?"

    Bármi. Főleg a mai jó kis mindenféle ócska kínai elektronikai kütyük világában. Mondjuk azok inkább szépen elégnek, mint szépen lecsapják a megszakítót :DDD

    Azt írod, családiház. Beázás nem lehetséges? Tesóméknál volt az, hogy időnként lecsapta valami egy bizonyos részhez tartozó megszakítót. Nem jöttek rá, hogy mi. Aztán kiderült, hogy az egyik lámpa beázott a garázsnál és az csapta le, de nem csak pont akkor, amikor esett az eső, volt, hogy napokkal később, elég durván megállt benne a víz. Én is láttam, egy dusztosüvegnyi víz folyt ki a búrából, meg fölötte a kábelcsatornából, amikor megbontottuk. Ki lett kötve az a kábel, el is tűnt a lecsapkodás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák